George W. Bush – wielki zbrodniarz wojenny

Opublikowano: 02.06.2015 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 994

Były prezydent USA został uznany przez studentów z 37 krajów świata za jednego z największych złoczyńców w historii ludzkości. Niesławny „Dablju” uplasował się na czwartym miejscu w rankingu sporządzonym na podstawie opinii 7000 młodych obywateli.

Badanie zostało przeprowadzone m.in. na uniwersytetach w USA, Argentynie, Pakistanie, Korei Południowej, USA i we Włoszech. Na pierwszym etapie studenci mieli wskazać postacie, które ich zdaniem najmocniej wpłynęły na przebieg dziejów cywilizacji. Po wyłonieniu grupy 40 najczęściej powtarzających się nazwisk, badani zostali poproszeni o ocenienie ich w skali 1-7; gdzie 1 było oceną jednoznacznie pozytywną, a 7 oznaczało skrajne zło.

Okazało się, że do najgorzej ocenianych postaci należy George W. Bush. Studenci uznali, że tylko Adolf Hitler, Osama ben Laden i Saddam Husajn zapisali bardziej haniebną kartę od polityka odpowiedzialnego m.in. za napaść na Irak i Afganistan, destabilizację polityczną na Bliskim Wschodzie, stworzenie nielegalnego więzienia w Guantanamo i rozpętanie wojen, które pochłonęły miliony istnień. Na kolejnych miejscach znaleźli się m.in. Józef Stalin, Mao Zedong, Saladyn i Czyngis-chan.

Na drugim biegunie sympatii badanych, wśród uznanych za najwybitniejsze jednostki uplasowali się m.in. Albert Einstein, Matahma Gandhi, Martin Luther King i Nelson Mandela.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. MB 02.06.2015 13:19

  Osama ben Laden zaraz po Hitlerze, przed Stalinem i Mao? Tak to jest jak wiedzę o historii czerpie się z telewizji.

 2. Jedr02 02.06.2015 16:44

  Z Busha chyba robią małego kozła ofiarnego. Ogólnie patrząc na wyniki to można najwyżej wyrazić żal i ubolewanie nad tym jak zrobili wodę z mózgu młodym ludziom. Wszystko wykreowane przed media i system edukacji. Mnie to ciekawi co oni mają do Saladyna że go ustawili obok Stalina i Mao.

 3. Abaddon 02.06.2015 17:37

  A gdzie noblista Obama?

 4. Light 02.06.2015 23:05

  @Abaddon
  Na naradzie wojennej.

  Jeżeli chodzi natomiast o George W. Busha Juniora – jest to nade wszystko infantylny, niepoważny i ubogi umysłowo człowiek. Jego obecność na stanowisku Prezydenta USA była niedorzeczną farsą, istnym cyrkiem.

  Nie wiem czego ten człowiek jest winny. Wiem jednak, że wszystkie, poważne decyzje były podjęte “poza Georgem”, a on tylko nadawał im “oficjalny bieg”, poprzez publiczne ich ogłaszanie.

 5. qrde blade 02.06.2015 23:36

  Wszystkim naiwnie wypowiadającym się polecam, aby łaskawie sprawdzili wklejając część załączonego tekstu do wyszukiwarki Google skąd mianowicie wzięła się powyższa pozycja w rankingu:
  Rewelacje Otto Skorzenego, Część 1 http://educate-yourself.org/cn/martinbormannphotostocompare02jul07Polish.shtml http://educate-yourself.org/cn/familythatpreystogethercompared24aug07polish.shtml

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.