George Soros finansuje poradniki dla imigrantów

Opublikowano: 20.09.2015 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4291

Przewodniczący Rady Europejskiej uważa, że Unia Europejska nie jest w stanie kontrolować granic zewnętrznych, co powoduje, że wiele krajów musiało zamknąć swoje granice, broniąc się przed napływem imigrantów. “Kryzys, którego jesteśmy świadkami, jest testem na człowieczeństwo i odpowiedzialność” – napisał Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w liście opublikowanym na oficjalnym portalu Rady Europejskiej. Tusk zaznaczył, że kraje Unii Europejskiej obecnie nie są w stanie kontrolować granic zewnętrznych, co powoduje, że wiele krajów musiało zamknąć swoje granice, broniąc się przed napływem imigrantów. Jego zdaniem liderzy krajów unijnych muszą opracować wspólną politykę migracyjną, a nie zrzucać odpowiedzialność na siebie w tej kwestii. Ponadto Tusk określił aktualne zadania UE. Wśród nich znalazła się pomoc krajom wspólnoty, do których napływa najwięcej uchodźców, współpraca z Bałkanami i z krajami graniczącymi z Syrią. Przewodniczący Rady Europejskiej poruszył również kwestię pomocy finansowej Urzędowi Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców i Światowemu Programowi Żywnościowemu ONZ (WFP). “WFP potrzebuje funduszy, by zaopatrzyć w żywność 11 milionów osób w Syrii i w tym regionie. Zachęcam was, byście nie czekali na szczyt i wpłacali datki na WFP ONZ” – napisał Tusk. Nadzwyczajny szczyt liderów krajów unijnych w sprawie uchodźców wyznaczono na 23 września. Od początku 2015 roku na terytorium Unii Europejskiej przybyło około 500 tysięcy uchodźców. Każdego dnia przybywają kolejni. Komisja Europejska oświadczyła, że obecny kryzys imigracyjny na świecie jest największy od czasów II wojny światowej. Kraje unijne w ciągu najbliższych dwóch lat przyjmą do 160 tysięcy imigrantów.

Ze względu na dużą liczbę imigrantów w Niemczech władze nie znalazły lepszego sposobu, niż rozmieścić ich… w salach gimnastycznych w szkołach sportowych dla dzieci i młodzieży. Fakt, że właśnie dwie sale sportowe federalnego ośrodka treningowego z finezyjnym sprzętem dla profesjonalnych sportowców już nie są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem, stanowi namacalny przykład tego, jak ogromne trudności sprawia władzom rozmieszczenie obecnie stale rosnącej liczby uchodźców w ludzkich warunkach. Sale sportowe są najprostszym rozwiązaniem tego problemu. Ale prowadzi to do konfliktów: rodzice niepokoją się o swoje dzieci. Ucierpią też na tym osiągnięcia sportowe. W przestarzałych i zniszczonych salach sportowych nie można rozlokowywać imigrantów, bo nie spełniają one standardów sanitarnych.

Kanclerz Austrii Werner Faymann i wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel podkreślili w sobotę pilną potrzebę dofinansowania pomocy dla uchodźców syryjskich na Bliskim Wschodzie, by powstrzymać ich przed napływem do Europy. Wymienili sumę 5 miliardów euro. Gabriel oświadczył, że “jeśli Unia Europejska nie otworzy teraz sakiewki, to jeszcze więcej ludzi wyruszy w drogę”. Wskazał na potrzebę poprawienia sytuacji w obozach dla uchodźców w Libanie i w Syrii. Zwrócił uwagę, że oenzetowski Światowy Program Żywnościowy (WFP) był zmuszony zredukować pomoc dla uchodźców w krajach sąsiadujących z Syrią z 27 do 13 dolarów na osobę miesięcznie. “Musimy pomagać w krajach, gdzie nędza jest tak wielka, że ludzie wyruszają w drogę. Co prócz ucieczki pozostaje ludziom, którzy nie mają nic do jedzenia i picia? Żadne ogrodzenie na świecie nie zdoła ich powstrzymać” – podkreślił wicekanclerz Niemiec. Gabriel i Faymann byli zgodni co do tego, że w tę pomoc powinna się zaangażować Unia Europejska, ale także Stany Zjednoczone i państwa arabskie położone nad Zatoką Perską. Dodał, że pomoc ta ma być omawiana w środę na nadzwyczajnym szczycie UE w sprawie kryzysu migracyjnego. “Jakiś kraj może zbudować ogrodzenie i spróbować zrzucić zadania humanitarne na sąsiada. Dla wielu problemów tego świata nie wystarczą jednak narodowe rozwiązania, bo potrzebna jest międzynarodowa solidarność” – powiedział Faymann. Dodał, że w kwestii uchodźców trzeba dążyć zarówno do humanitarnego rozwiązania, jak i do zapewnienia ładu i porządku, zaś realizacja prawa człowieka, jakim jest prawo do azylu, wymaga ogólnoeuropejskiej współpracy, ale też kontroli.

Polskie media starają się zbytnio nie eksponować szokującej prognozy węgierskiego MSZ. Szef węgierskiej dyplomacji Péter Szijjártó, oświadczył, że do Unii Europejskiej zmierza nawet 35 milionów osób. Inwazja na Europę stała się faktem jednak Europejczycy nie zdają sobie jeszcze sprawy z tego co się dzieje i żyją w błogim przeświadczeniu, że jest to jakiś kryzys humanitarny. Utwierdzają ich w tym media, które zamiast raportować o postępach islamskiej inwazji opowiadają jakieś banialuki o schorowanych ludziach, kobietach i dzieciach. Politycy z Unii Europejskiej kłócą się o to gdzie rozlokować 120 tysięcy islamistów znajdujących się już w krajach unijnych, 600 tysięcy następnych czeka na przydział, a jeśli wierzyć węgierskiemu MSZ wkrótce będą to miliony. Europa padła ofiarą wojny hybrydowej. Islamskie masy to odpowiednik “zielonych ludzików”, którzy zajęli ostatnio Krym i odwojowali Donbas. Jednak tamten konflikt, mimo elementów wojny hybrydowej, szybko przekształcił się w wojnę konwencjonalną z frontem i artylerią, a w przypadku ataku ISIL, który obserwujemy może nigdy do tego nie dojść. Przejęcie kontynentu odbywa się poprzez wielką płodność, gwałty, a teraz zapewne dojdą liczne akty terroru. Zszokowani Węgrzy budują zasieki wzdłuż całej swojej granicy z Serbią i Chorwacją. Węgrzy mają pretensje do Serbów, którzy nic nie zrobili aby zatrzymać tę nawałę. Co więcej serbscy policjanci stali i patrzyli się, gdy atakowani byli policjanci węgierscy. Niedawno doszło też do incydentów na granicy chorwacko-węgierskiej. Nie widać końca tego islamskiego potopu. Węgrzy twierdzą, że wszystko to co obserwujemy obecnie w Europie to zaplanowana akcja. Dają do zrozumienia, że stoją za tym islamscy radykałowie, którzy podczas zamieszek kierowali ludźmi za pomocą megafonów nawołując po arabsku i po angielsku.

Dziennikarz Sky News ujawnił znaleziony na plaży „podręcznik imigranta”. Zawiera on wskazówki, mapy, numery telefonów i informacje dotyczące uzyskania pomocy w całej Europie. Zobacz pod jakie polskie adresy są kierowani muzułmańscy uchodźcy. Wśród wyrzuconych kamizelek ratunkowych i przebitych pontonów przy plaży na greckiej wyspie Lesbos, dziennikarz Sky News odkrył podarty egzemplarz przewodnika. Przewodnik dla imigrantów napisany został w języku arabskim i zawiera numery telefonów organizacji, które zapewnią pomoc uchodźcom. Dystrybutorem jest organizacja w2eu (Welcome to EU) co w tłumaczeniu oznacza „Witamy w Unii Europejskiej”, jest ona finansowana przez Open Society Institute.

Działacze w2eu posiadają w Turcji centrum dystrybucji, gdzie „przewodnik” jest rozdawany przez wolontariuszy. Wewnątrz książeczki znajdują się mapy z wyznaczonymi trasami przedostania się do europy, a dalej do Niemiec. Uchodźcy mają do dyspozycji całodobowy numer infolinii pod którym muzułmańscy wolontariusze z europy zachodniej odbierają informacje o zagrożeniu życia, informacje te przekazują do europejskiej straży granicznej patrolującej przybrzeżne wody gdzie imigranci są dostarczani przez przemytników. Na strona internetowej „w2eu” znajduje się hasło zachęcające przyszłych imigrantów do podróży: “Zapraszamy wszystkich podróżnych do ich trudnej wyprawy i życzymy Wam wszystkim sukcesu – ponieważ swoboda przemieszczania się jest prawem każdego człowieka.”

Na liście miejsc w których uchodźcy mogą szukać pomocy znajduje się 7 polskich adresów:

RAS Kolektyw Antygraniczny / RAS No Border Collective
e-mail: network(at)noborder.org.pl (jedyna organizacja bez adresu stacjonarnego)
Anti-state, anti-autoritarrian No Border Collective. Helps especialy immigrants without regulated status (Antygraniczna, antyrządowa organizacja. Pomaga szczególnie imigrantom o nieuregulowanym statusie)

Helsińska Fundacja Praw Człowieka / Helsinki Foundation for Human Rights
Zgoda Str. 11, 00-018 Warsaw
tel.: (48) 22 828 10 08, (48) 22 828 69 96, (48) 22 556 44 40 fax: (48 22) 556 44 50
e-mail: hfhr(at)hfhrpol.waw.pl; www.hfhr.pl
Legal assistance for refugees and immigrants (Pomoc dla uchodźców i imigrantów)

Warszawskie Centrum Wielokulturowe / Warsaw Multicultural Center Fundacja Inna Przestrzeń
Nowy Swiat Str. 23/25 loc. 32/IV floor, entrance from the backyard: from passage „Italia”/00-029 Warsaw (4 piętro, wejście od podwórza, przejście oznaczone szyldem „Italia”)
tel.: +48 (0) 22 425 87 47; fax.: + 48 (0) 22 435 53 47
e-mail: inna(at)przestrzen.art.pl; Skype: inna.przestrzen; www.przestrzen.art.pl

Help and informations for foreigners (pomoc i informacja dla obcokrajowców)
Centrum Powitania
Górskiego Str. 3 lok. 17; 00-033 Warsaw
tel.: +48 (22) 403 78 72
e-mail: biuro(at)centrumpowitania.org.pl

Advisory point for foreigners (punkt powitalny dla obcokrajowców)
Stowarzyszenie Interwencji Prawnej Sekcja ds. Cudzoziemców
monday – friday: 10:00 – 16:00
3-go Maja Al. 12 loc. 510; 00-391 Warsaw
tel./fax: (+48 22) 621 51 65
e-mail: interwencja(at)interwencjaprawna.pl; www.interwencjaprawna.pl

Only for legal not obligatory imigrants (Tylko dla legalnych imigrantów)
Polska Akcja Humanitarna / Polish Humaniatarian Action – Centrum Pomocy Uchodźcom i Repatriantom
Szpitalna Str. 5 lokal 18; 00-031 Warsaw
tel: (48 22) 828 88 82 extension 250
www.pah.org.pl

Assistance for foreigners who were granted the refugee status in Poland, subsidarian protection or permit for tolerated stay, as well as to those who are still seeking to obtain such a status (pomoc dla obcokrajowców ubiegających się o status uchodźcy)
Emma Hostel
Wilcza Str. 25 loc. 4; 00-544 Warsaw
tel/fax: +48 22 629 76 95
emmahostel(at)gmail.com; www.emmahostel.pl

Place friendly for any kind of immigrants (Miejsce przyjazne dla każdego imigranta)
http://www.w2eu.info/poland.en.html

Jeszcze jedno hasło mówiące wprost o pełnym wsparciu dla wszystkich emigrantów ze strony organizacji: „Na zewnętrznych granicach Europy, ludziom odmawia się wjazdu, są oni więzieni i deportowani. Niemniej ludzie maszerują dalej. W2eu.info wspiera Was wszystkich, którzy przyjeżdżacie do Europy w walce o lepsze życie.” Podany jest także adres organizacji Global Detention Project, której strona (http://www.globaldetentionproject.org/countries/europe/poland/introduction.html) bardzo szczegółowo wyjaśnia w jaki sposób otrzymać w Polsce obywatelstwo.

Mamy więc potwierdzenie, że plan zniszczenia Europy poprzez napływ muzułmańskich uchodźców to dobrze zaplanowane przedsięwzięcie, którego inicjatorem jest sam George Soros, biznesmen i filantrop reprezentujący interesy żydowskich bankierów Rothschild. Złowieszczy ślad George Soros jest wszędzie. Gdyby nie ogromne pieniądze Sorosa, spora liczba organizacji lewicowych byłaby znacznie mniej wpływowa. Przeznacza on ponad 7 miliardów dolarów na media i organizacje takie jak ACORN, La Raza, The Huffington Post, The Southern Poverty Law Center, Planned Parenthood, The Center for American Progress, MoveOn.org oraz setki innych. W Polsce Soros finansuje działanie Fundacji Batorego, organizacji Nigdy Więcej oraz wspiera środowiska LGBT. Jest on członkiem Klubu Rzymskiego, Grupy Bilderberg i najważniejszą postacią corocznego forum ekonomicznym w Davos. w 2012 roku na corocznym szczycie w szwajcarskim Davos George Soros oznajmił zebranym: “Jestem aniołem, który chce ratować świat”. Soros od kilku dekad toruje drogę do mającego się wyłonić z chaosu Nowego Porządku Świata, w myśl zasady: Problem, Reakcja, Rozwiązanie. Już niedługo będziemy mogli usłyszeć o propozycji rozwiązania problemu imigracyjnego, przedstawiony zostanie kolejny plan ratunkowy dla Europy, będący kolejnym krokiem do jeszcze większej kontroli i zniewolenia ludzkości.

Warto też wiedzieć, że fundacja George’a Sorosa stoi za tzw. “kolorowymi rewolucjami”. Szkoliła ich liderów, finansowała działalność i doradzała jak obalić panujące władze. Wydała też podręcznik “Od dyktatury do demokracji” będący poradnikiem, jak obalić panujące władze. Osobom zainteresowanym pogłębieniem tematu polecamy świetny film dokumentalny “Jak się robi rewolucje”.

Wszyscy zastanawiali się, kto sponsoruje tą nagłą inwazję na Europę. Teraz już wiemy. Jeśli działalność organizacji pana Sorosa nie jest zachęcaniem do tego, co właśnie widzimy w Europie, to jak ją nazwać? Miłosierdzie, czy sprawcze pomocnictwo w zalaniu Europy islamistami? Wśród licznych teorii, co do przyczyn tej indukowanej przez kogoś migracji ludności, pojawia się taka, że ma to doprowadzić do łatwiejszego wprowadzenia Nowego Porządku Świata. Stworzenie totalitarnego państwa policyjnego będzie po prostu konieczne, bo ze względu na terroryzm nie będzie się dało normalnie żyć w krajach europejskich. W takiej sytuacji mieszkańcy sami będą się cieszyli z narzucanych im ograniczeń i wszyscy będą kiwali ze zrozumieniem głowami, że ich niedogodności są koniecznością, aby mogli być bezpieczni. George Soros jest związany z planami wprowadzenia NWO od bardzo dawna, dlatego aktywność jego organizacji w podsycaniu islamskiej nawały na Europę może wskazywać na to, że jest jakiś cel nadrzędny, który chcą osiągnąć unijni politycy i dlatego pojawiają się niemądre wypowiedzi zapraszające miliony uchodźców, a media wciąż opowiadają bajkę o schorowanych ludziach, kobietach i dzieciach, uciekających z obszarów wojennego kataklizmu. Oficjalnie nie wolno tego dostrzegać, ale na szczęście widzi to zdecydowana większość społeczeństw Europy.

Tymczasem prezes fundacji „Wolna Syria” dr Samer Masri uważa, że “Należy się bać nie uchodźców, a tych, przed którymi oni uciekają”. “Polacy nie powinni się bać islamu lub inności. Tatarzy, którzy są w Polsce, zawsze za nią walczyli. Syryjczyk, który będzie się integrował, także odda krew za Polskę” – powiedział dr Samer Masri, prezes fundacji „Wolna Syria” w programie „Po przecinku” w TVP Info. Jego zdaniem uchodźcy przestaną zalewać Europę, „ponieważ zbliża się zima”. “To nie jest nowy problem. Przez dwa ostatnie lata, co miesiąc do Europy napływało 10 tys. uchodźców i nikomu to nie przeszkadzało. Tą samą drogą. Teraz było takie natężenie, ponieważ była lepsza pogoda. Turcja poluzowała granicę, a Niemcy powiedziały, że przyjmą uchodźców” – tłumaczył Masri. Jego zdaniem nawet jeśli Polska przyjmie 10 tysięcy uchodźców, to w przypadku zamknięcia granicy przez Niemcy, w Polsce znajdzie się dużo więcej imigrantów, niż przewidują unijne kwoty. Prezes fundacji „Wolna Syria” podkreślił, że należy bać się nie uchodźców, a tych, przed którymi oni uciekają. “Trzeba pomóc Syryjczykom stanąć na nogi, by mogli któregoś dnia wrócić i wyeliminować ten radykalny czynnik” – powiedział. Jego zdaniem, inaczej na Bliskim Wschodzie nie uda się zwalczyć terroryzmu. Natomiast na antenie radiowej Jedynki Samer Masri zaznaczył, że uchodźcy wybierają Niemcy, ponieważ chcą one „przyjmować takich ludzi i błyskawicznie nadają im status uchodźcy”. “Większość osób chciałaby przyjechać do Polski, gdyby nie było oferty niemieckiej” – stwierdził. Jego zdaniem najskuteczniejsze byłoby wysyłanie pomocy do ojczyzny uchodźców, co powstrzymałoby ich napływ do Europy.

Autorstwo: Sputnik (1, 2, 20), jkl (3), admin ZnZ (4, 19), Michał KK (5-17), admin WM (18)
Źródła: pl.SPutnikNews.com, ZmianyNaZiemi.pl, Wolna-Polska.pl
Kompilacja 7 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. agama 20.09.2015 09:53

  To zaplanowana inwazja i wrogie działanie polityczne.

  http://www.infowars.com/top-iman-muslim-migrants-should-breed-with-europeans-to-conquer-their-countries/

  Putin ma w tej kwestii więcej rozumu niż UE i USA razem wzięte (admin, przetłumacz, bo to po rosyjsku jest):

  https://www.youtube.com/watch?v=UqochMPKNPc

 2. adambiernacki 20.09.2015 10:36

  To naprawdę zadziwiające. Jest dokładnie taka sama sytuacja jak w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Jest odrobinę inaczej, bo właściwie już wybuchła wojna przeciw nam. Dodatkowo wiadomo ludziom rozumnym, że na Wiejskiej siedzą co najmniej osoby nie nadające się do kierowania toaletą publiczną a co mówić państwem czy narodem jeśli nie najzwyklejsi zdrajcy(gdzie mobilizacja?). Wiadomo również ludziom rozumnym czym jest UE czy ONZ kierujące przeciw nam hordy barbarzyńców, którzy będą nas zabijać(nie może będą ale będą!!!) i celujące w nas karabinami. W świetle tej wiedzy powinniśmy stać świadomi, że o to rozpoczął się sezon polowań na Europejczyka, na Polaka bo tym powinniśmy się głównie interesować. Przecież to nie jest przesada ani żarty to nie skończy się happy endem no nie ma takiej możliwości. Z telewizorka dzień w dzień płynie przekaz: ….. waszych dzieci są już prawie nasze idziemy po waszą ziemię. Drugi przekaz z ogólnych mediów: to my judki wam to szykujemy koniec z wami hihihi. Tymczasem jedni mówią: ale przecież płacimy haracze to po co mają nas zabijać to niemożliwe jest? Drudzy mówią: jesteśmy zjednoczone we ełropie szulce i merkle nas kochajo. Trzeci mówią: a ja jestem menedżerem w korpo i w razie czego strzelę sobie tabelkę w excelu, położę się głową w stronę wybuchu i przykryję podręcznikiem Koźmińskiego albo Kostery a poza tym mam drogi zegarek i lepszy ze mnie lider. Kolejni: panie a co ja mogie o napić sie mogie na drugie nogie. Jeszcze inni: a kiondz proboszcz to mówił żeby się modlić itd. Czy ktoś wyciągną ze skrzynki odezwę z nagłówkiem “RODACY!”? Ja już coś robię. Nie mogę napisać co ale robię. Jeśli desant wyląduje będzie za późno. To tak jakby Putin zrzucił tu kilka tysięcy prowokatorów a potem wjechał czołgami bronić ich jako swoich obywateli.

 3. jeszcze 20.09.2015 11:08

  Szmita w całej krasie 🙂

 4. Maximov 20.09.2015 16:23

  @adambiernacki
  Też ze swojej strony staram się przygotowywać.
  Proszę Cię, podziel się swoimi pomysłami i skrobnij do mnie na adres: [email protected]

 5. kudlaty72 21.09.2015 17:09

  Przez parę lat zbierali tych ludków w obozach tureckich (szacuje sie 3-4 mln) i na umówiony znak sygnał kazano im iść po “zasiłki”.Idzie do nas nieświadome ale podatne na indoktrynację i zdesperowane mięso armatnie.

 6. kudlaty72 21.09.2015 18:01

  A ja Tobie przyjacielu,dzięki.

 7. agama 22.09.2015 10:26

  a to nie właśnie ISIL najchętniej zabiera się z imigrantami do UE? Wygrażali przecież, że tak będą robić.

 8. lboo 22.09.2015 10:34

  @W.: “Jeśli wśród tych 12 tysięcy będzie 1% islamistów z ISIL, czyli 120 osób, którzy umówionego dnia dokonają zamachów terrorystycznych,”

  Może lepiej skupić się na tych którzy planują i płacą za takie zamachy niż na zwykłych najemnikach.

 9. lboo 22.09.2015 10:44

  @W. : Z tego co mi się zawsze wydawało to najemnicy za darmo nie pracują. Więc jak ich odciać od źródeł finansowania i wydających rozkazy to raczej zorganizują się pod budka z piwem.

  “Kompleksowo. A nie na połowicznym rozwiązywaniu problemu.”

  Jesli ucięcie głowy hydrze uważasz za połowiczne rozwiązanie…

  A jaki masz pomysł jak zająć się mocodawcami, bo wczesniej o nich nie wspominałeś.

  “Zwłaszcza, jeśli są obłąkani ideologią islamistyczną.”
  Pełno wookoło obłakańców, jedni obłąkani ideologią islamistyczną, inni islamofobiczną, jeszcze inni rusofobią, dodatkowo lewacy, cyklisci i katole. I wszyscy oni przygotowani do wzajemnego unicestwienia na znak tych którzy są poza zasięgiem.

 10. agama 22.09.2015 10:53

  Poza tym to z powodu islamu taką niechęć i brak zaufania do ludzi z Bliskiego Wschodu i Afryki. Z innymi narodowościami czy wyznawcami innych religii czy filozofii nie ma aż takiego problemu. Muzułmanie, tak jak coraz częściej chrześcijanie, którzy ewoluują do ateistów lub dalej, też muszą się rozwinąć na tyle, żeby porzucić system zorganizowanej wiary, i skupić się na indywidualnym rozwoju.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.