Geografia znika z brytyjskich szkół

Opublikowano: 08.02.2011 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 877

Przedmiot geografii znika z wielu angielskich szkół, ostrzegają inspektorzy – donosi Brytyjska Agencja Prasowa (UKPA).

Lekcje nie są prowadzone kompetentnie, a uczniowie uważają przedmiot za „nudny i niepotrzebny”.

Według raportu przeprowadzonego przez organizację Ofsted, wiele dzieci nie doświadcza ważnych elementów edukacji”, ponieważ szkoły nie potrafią sprostać wymaganiom i prowadzić lekcji z geografii na odpowiednim poziomie.

Badania oparte na obserwacji lekcji geografii w 91 szkołach podstawowych i 90 szkołach średnich (secondary) w Anglii pomiędzy rokiem 2007 a 2010 zanotowały, że przedmiot geografii nie jest prowadzony odpowiednio i jest zagrożony usunięciem w wielu szkołach.

Podczas tych lekcji, uczniowie wychodzą z bardzo ograniczoną wiedzą na temat świata i środowiska.

Często uczniowie szkół średnich mają problemy z rozpoznaniem i lokowaniem krajów, najważniejszych gór i innych ważnych aspektów geograficznych.

– Większość uczniów posiada bardzo podstawową wiedzę, ale w słabszych szkołach jest duzo bardziej ograniczona – mówi raport.

Według raportu przeprowadzonego przez organizację Ofsted, “wiele dzieci nie doświadcza ważnych elementów edukacji”, ponieważ szkoły nie potrafią sprostać wymaganiom i prowadzić lekcji z geografii na odpowiednim poziomie.

Badania oparte na obserwacji lekcji geografii w 91 szkołach podstawowych i 90 szkołach średnich (secondary) w Anglii pomiędzy rokiem 2007 a 2010 zanotowały, że przedmiot geografii nie jest prowadzony odpowiednio i jest zagrożony usunięciem w wielu szkołach.

Podczas tych lekcji, uczniowie wychodzą z bardzo ograniczoną wiedzą na temat świata i środowiska.

Często uczniowie szkół średnich mają problemy z rozpoznaniem i lokowaniem krajów, najważniejszych gór i innych ważnych aspektów geograficznych.

– Większość uczniów posiada bardzo podstawową wiedzę, ale w słabszych szkołach jest dużo bardziej ograniczona – mówi raport.

Opracowanie: KZ
Na podstawie: UKPA
Źródło: eLondyn


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

  1. wjmm 08.02.2011 10:22

    Nie rozumiem, co jest takiego trudnego w nauczaniu geografii?? Na mapy ich nie stać??

  2. woody 08.02.2011 11:10

    Skąd ja to znam… Tu nie chodzi o żadne mapy, tu chodzi o oto, że na wszystkich etapach nauczania geografii oprócz akademickiego wszystko się powtarza. Interdyscyplinarność geografii przeraża młode umysły, nie są brane pod uwagę najnowsze odkrycia a przecież to jedna z najbardziej dynamicznych dziedzin. Drugą ważną rzeczą jest to w jaki sposób nauczyciel przedstawia dane zagadnienie i czy w ogóle chce mu się “ciągnąć za języki” swoich uczniów.
    Pozdrawiam

  3. ink 08.02.2011 14:56

    kurcze to świat nie jest olbrzymią tarczą unoszoną na grzbietach stojących na skorupie żółwia słoni?

  4. Trinollan 08.02.2011 21:34

    Geografia… od gimnazjum i przez liceum wyglądała tak, że albo przez pewien okres semestru należało wkuć wszystkie krainy geograficzne na poszczególnych kontynentach i na sprawdzianach umieścić je na mapach, albo uczyło się o skałach i innych głupstwach. Wszystko zupełnie teoretyczne i abstrakcyjne.
    Po takim materiale człowiek kończy szkołę z wiedzą “trzech Z”. Zakutą. Zdaną. Zapomnianą.
    Geografia nie jest jedynym przedmiotem, który cierpi na brak faktycznie przydatnej i ważnej zawartości w materiale do przerobienia w szkołach.

    Nic dziwnego, że ludzie nie potrafią na mapie umieścić Pakistanu czy Mozambiku – tej wiedzy nie ćwiczy się na codzień, na pewno nie w dobie ogólnodostępnej i szerokopasmowej wiedzy, toteż wymaganie nauczenia się tego w szkołach jest nonsensem.

  5. mr_craftsman 09.02.2011 03:07

    bo nie można zjeść ciastka i mieć ciastka jednocześnie.

    z jednej strony narzekają na słabe wykształcenie a z drugiej cały czas ograniczają kompetencje nauczycieli i wymagania wobec uczniów.

    Wielka Brytania choruje ostatnio na poważną schizofrenię.
    przepisy policyjne, H&S, służba zdrowia…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.