Na Florydzie wypuszczą komary GMO?

Opublikowano: 20.08.2016 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 641

FDA zezwoliła na wypuszczenie genetycznie zmodyfikowanych komarów na teren Florydy. “Ulepszone” komary mają pomóc w walce z tymi, które roznoszą niebezpieczny wirus Zika. Mieszkańcy pełni obaw zorganizowali protesty, ponieważ mają wiele wątpliwości co do nowatorskiej metody walki z narastającym problemem.

Testy wykazały, że genetycznie zmodyfikowane owady zabijają komary przenoszące niebezpieczny dla zdrowia wirusy.

Zanim podjęto decyzję o wypuszczeniu insektów przeprowadzono szereg testów mających sprawdzić wpływ owadów na środowisko. Według FDA nie będzie on w ogóle zauważalny.

Innego zdania są mieszkańcy, którzy uważają, że FDA traktuje ich jak króliki doświadczalne stwarzając niepotrzebne dodatkowe zagrożenie. Brak aprobaty zmusił władze małej miejscowości Key Haven do opracowania referendum, w którym mieszkańcy będą mogli zagłosować i wyrazić swoją opinię w tej sprawie.

Warto dodać, że komary genetycznie zmodyfikowane zostały wypuszczone na terenie Brazylii.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Na podstawie: ABCNews.go.com
Zdjęcie: Andreas
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szurnięty Mędrzec 20.08.2016 22:44

    Nigdy się nie nauczą ******.

  2. Prometeusz 21.08.2016 09:53

    Oj tam się nie nauczą @Mędrzec… Przecież te wszystkie egzotyczne ‘wirusy’ z Księżyca nie spadają wraz ze Świętym Mikołajem!
    Jeżeli FDA (tzn. koncerny farmaceutyczne) chcą wywołać jakąś epidemię poronień czy innego dziadostwa, to komary nadają się do tego idealnie 🙂 Szczególnie jakieś takie ‘ulepszone’ tam niby ‘dla dobra’ itd. – jak to zwykle z resztą 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.