Genderowo neutralny hymn Kanady

Opublikowano: 02.02.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 828

Kanadyjski senat w trzecim czytaniu zatwierdził projekt ustawy, zgodnie z którym tekst hymnu państwowego będzie „genderowo neutralny” – głosi wpis na Twitterze izby wyższej kanadyjskiego parlamentu.

Słowo „synów” (thy sons) ma zostać zamienione na „nas” (of us).

Tekst hymnu w języku francuskim pozostanie niezmieniony. Nie w nim słów, które można byłoby odróżnić według cechy genderowej.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Jedr02 02.02.2018 15:38

    No i dobrze, słowo “synów” nie uwzględnia ponad połowy Kanadyjczyków. Rosyjska propaganda na siłę próbuje eksploatować nośne tematy by zwiększać swoje zasięgi i konfliktować ludzi w zachodnich społeczeństwach.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.