Gdzie wylądowały polskie śmigłowce Black Hawk?

Opublikowano: 05.01.2017 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 444

W zeszłym roku została zerwana umowa na Caracale, co odbiło się negatywnie na naszych relacjach w Unii Europejskiej. Minister Macierewicz zapewniał, że leży to jednak w naszym interesie narodowym oraz, że jeszcze w tym samym roku zobaczymy polskie śmigłowce Black Hawk. Nie pozostaje nam dzisiaj zatem nic innego, jak zapytać – gdzie one wylądowały?

Pokaż mi Pan palcem gdzie te śmigłowce, bo nie uwierzę, że ten obiekt znajduje się w zasięgu mojego wzroku. Czy wylądowały obok szpicy NATO? A może w okolicy tarczy antyrakietowej? Czy polskie Black Hawki będą transportować cały batalion USA stacjonujący w Polsce? Wszystkich 4000 amerykańskich żołnierzy? Tyle samo, co 1/4 kibiców na stadionie żużlowym w Bydgoszczy?

Pierwsze zapowiedzi ministra w tym temacie pojawiły się w październiku ubiegłego roku. Mowa była wtedy o dwóch śmigłowcach na potrzeby Obrony Terytorialnej. Oczywiście już wtedy było wiadomo, że jest to bzdura wyssana z palca, w którą uwierzą tylko ludzie najbardziej prymitywni. Nie po to mamy zamiar kupić profesjonalny sprzęt, by powierzyć go ludziom, którzy z wojskiem mają do czynienia tylko w weekendy. Samo szkolenie pilotów, ćwiczenia i procedury – to co najmniej kilka tygodni intensywnej pracy.

Jednak trzeba tutaj wrócić do początku. Ten rząd nigdy nie miał w planie zakupu jakichkolwiek śmigłowców, a jedynie zerwanie umów, które do tej pory były negocjowane. Priorytetem są wydatki socjalne i rozbudowa aparatu partyjnego, a nie obronność Ojczyzny.

Co charakterystyczne dla tego człowieka – nie jest to pierwsze kłamstwo, które oznajmił publicznie i które, o zgrozo, przeszło bez reakcji ze strony społeczeństwa. Najbardziej przerażające w tym wszystkim jest to, że Antoni Macierewicz od lat opowiada absurdalne teorie i nadal znajduje miejsce w polskiej polityce. Jego poparcie społeczne opiera się głównie na stałej grupie ludzi wierzących ślepo we wszystkie jego historie.

Pozostaje tylko spuścić głowę i zastanowić się, jak chore musi być polskie społeczeństwo, skoro nadal toleruje takiego człowieka na czele jednego z najważniejszych resortów.

Otwarte pozostaje również pytanie, jak zatem postrzegają nas nasi partnerzy w Unii Europejskiej oraz NATO, skoro bez problemu przechodzą u nas takie absurdy kojarzące się bardziej z Koreą Północną niż państwem prawa w Unii Europejskiej.

Czasem zastanawiam się również, jak słabe moralnie i kalekie intelektualnie musi być w tej chwili Wojsko Polskie, skoro toleruje na czele resortu obrony człowieka tak bardzo chorego psychicznie lub też jak to sugerują inni – działające świadomie wbrew interesowi narodowemu.

Czy naprawdę w imię “bierności politycznej” żołnierze są gotowi na wszystkie decyzje, wszelkie poniżenia i co najważniejsze – demontaż obronny Ojczyzny? Czy do nikogo nie dociera, że żołnierz składa przysięgę na konstytucję wobec Narodu, Boga i Ojczyzny a nie wobec partii rządzącej?

Ile warte jest dla partii rządzącej życie żołnierza, który nie przestrzega własnej przysięgi : “Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego…”?

Zero. Nic. Puste słowa. Każdy debil, który dostanie się do Sejmu może odebrać teraz żołnierzowi prawo do emerytury, stopień wojskowy czy stanowisko niezależnie od jego zasług wobec Narodu i Ojczyzny. Pedofile, terroryści i bandyci w więzieniu mogą liczyć na większe poszanowanie ich prawa niż żołnierz zawodowy w Polsce. Taka jest prawda, nawet gdy rozdziera nam ona serce.

Ostatnie decyzje polityczne pokazały wyraźnie, że żołnierz może liczyć na sprawiedliwość za granicą, przed Trybunałem w Strassburgu, ale nie w Polsce. Pokazały również, że wojsko nie potrafi chronić własnych interesów i siebie samego, nie mówiąc już o ochronie innych.

Nie zrozumcie mnie tutaj źle – ja sam jestem synem żołnierza zawodowego, całe życie wychowałem się na wojskowych osiedlach, większość moich przyjaciół to żołnierze, z czego niektórzy z nich są już kalekami po misjach w Iraku czy w Afganistanie. Wiem doskonale jaki trud ponoszą na codzień i jak niewiele otrzymują w zamian. To ludzie z niezwykłym charakterem, którzy naprawdę kochają swoją Ojczyznę. Dlatego nie zgadzam się na takie skurwysyństwo wobec nich. To po prostu jest niegodne, nieludzkie, niesprawiedliwe i nieuzasadnione. Idąc dalej tą drogą, za kilka miesięcy będziemy bez wojska, ze stadem prywatnych bojówek bezwzględnie podporządkowanych jednej partii polityczne.

To nie pierwsza przecież taka kula w płot w karierze skrzydłowego prezesa PIS. Były przecież również zapowiedzi utworzenia Obrony Terytorialnej ze składem przynajmniej 5000 osób do końca roku. Liczba ta szybko poszybowała do ponad 50 tysięcy, a w praktyce na dzień dzisiejszy jest to tylko kilka dowódców oraz grono nieokrzesanych fundacji i stowarzyszeń, które czekają przede wszystkim na kasę.

Zarówno kwestia śmigłowców bojowych oraz tzw. “ustawy dezubekizacyjnej”, jak również Obrony Terytorialnej spowodowała tragiczny skutek. Nasz potencjał obronny zamiast wzrosnąć – znacznie się zmniejszył. Czy ktoś z państwa naprawdę spodziewał się realizacji obietnic od człowieka, który zapewniał, ze część pasażerów przeżyła katastrofę smoleńską, a przyczyną była sztuczna mgła i rosyjska rakieta?

Czy do nikogo nie dociera fakt, że gdy zginęły najważniejsze osoby w państwie, obecny minister poszedł spokojnie na obiad?

Dzisiaj już nikt chyba nie ma wątpliwości, jak ogromną i wspaniałą pracę wykonuje minister Macierewicz dla wojska.

Niestety, bynajmniej nie dla Wojska Polskiego.

Autorstwo: Jarosław Narymunt Rożyński (Prezydent.org.pl)
Źródło: WolneMedia.net

BIBLIOGRAFIA

1. “Gdzie są śmigłowce zapowiadane przez Macierewicza?”, http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21196207,gdzie-sa-smiglowce-zapowiadane-przez-macierewicza-misiewicz.html

2. “Szef MON Antoni Macierewicz o śmigłowcach Black Hawk”, http://wiadomosci.onet.pl/kraj/szef-mon-antoni-macierewicz-o-smiglowcach-black-hawk/

3. “Black Hawk wylądował: nowojorsko-smoleński łącznik Macierewicza”, http://wyborcza.pl/magazyn/1,124059,20839126,black-hawk-wyladowal-nowojorsko-smolenski-lacznik-macierewicza.html

4. “Black Hawki dla polskiej armii: Macierewicz unieważnia obietnice”, http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/black-hawki-dla-polskiej-armii-macierewicz-uniewaznia-obietnice,690316.html

5. “Co łączy lobbystę amerykańskiego przemysłu lotniczego z ludźmi Macierewicza?”, https://oko.press/laczy-lobbyste-amerykanskiego-przemyslu-lotniczego-ludzmi-macierewicza/

6. “Macierewicz: śmigłowce Black Hawk dla polskiej armii”, http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/macierewicz-smiglowce-black-hawk-dla-polskiej-armii,682625.html

7. “Następca Caracala – Macierewicz: Śmigłowce Black Hawk dla sił specjalnych jeszcze w tym roku”, https://www.wprost.pl/kraj/10026489/Nastepca-Caracala-Macierewicz-Smiglowce-Black-Hawk-dla-sil-specjalnych-jeszcze-w-tym-roku.html

8. “Szef MON: polske siły specjalne dostaną śmigłowce Black Hawk”, http://www.tvp.info/27277196/szef-mon-polskie-sily-specjalne-dostana-smiglowce-black-hawk

9. “Black Hawk Macierewicza”, http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/black-hawk-macierewicz-komandosi-mon,101,0,2169189.html


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Feneghar 05.01.2017 14:41

  Dobry tekst o kiepskim przypadku.

 2. jakiskretyn 05.01.2017 19:15

  Pełen pluralizm w bibliografii.
  Tak się składa że sam jestem ze stowarzyszenia, które chce działać z OT. Sorry szanowny autorze, do tej pory na wyposażenie wydałem jakieś 20 tyś. prywatnych pieniędzy i nie łudzę się, że dostanę coś z MON-u. Czemu wydałem? Bo zamierzam bronić kraju w razie potrzeby. Nie tylko w weekend.
  Poprostujmy trochę fakty:
  – Nikt nie posadzi żołnierza z OT za sterami śmigłowca, szczególnie tak drogiego. “Na potrzeby OT” należy rozumieć, że do transportu żołnierzy OT. Załogi raczej z OT nie będą. Poza tym obiecane śmigłowce miały być nie dla OT, a dla wojsk specjalnych, jest w podanej pod artykułem bibliografii.
  – Od kiedy wojska terytorialne obniżają zdolności obronne kraju? Czy Szwajcarzy albo Finowie są uznawani za nacje o słabym potencjale obronnym?
  – Jakie zasługi dla kraju miał pan Jaruzelski?
  – Nie przepadam za argumentami personalnymi, ale skoro autor jest synem zawodowego żołnierza, to delikatnie kalkulując żołnierza minionej epoki, stąd może rozgoryczenie o przepadającą emeryturę.

 3. mr_craftsman 05.01.2017 19:47

  Zakłamywanie informacji z bibliografii jasno wskazuje, że autor, pan Jarosław, jest po prostu propagandystą przeciwnej opcji politycznej.

 4. Hassasin 06.01.2017 09:40

  W obecnej sytuacji, zagrożenie to idzie z zachodu ( islamiści+bundeswehra= Cwelistan) Rosja nie ma interesu w okupacji Polski ( w razie ataku na Polskę międzynarodowy rzyd karze spłacić zadłużenie Polski, do tego koszta okupacji itp. )
  Ludzie jaka obrona ? Przed Ruskimi ?! Bez sensu ! Będziemy bronić interesu syjonoanglosasów a Ci chcą wyniszczenia narodu Polskiego. Ruskich witać chlebem i solą, jak wyzwolicieli.
  Uczyć się od mądrzejszych ! Zrobić tak jak Francja. Nie zniszczyli im państwa ani narodu, a przy obecnej technice …. cyt. klasyka ,, ..zostanie ch…, du.., i kemieni kupa.,,

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.