Gdzie nie znajdziesz Pokemonów?

Opublikowano: 16.01.2017 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 329

W Chinach zakazano popularnej gry “Pokemon GO”. Chiński państwowy Zarząd ds. Mediów, Wydawnictw, Kina, Radia i Telewizji tymczasowo zrezygnował z wydawania licencji na popularną grę mobilną “Pokemon GO”. Według resortu, licencja nie będzie wydana dlatego, że „nie przeprowadzono prawidłowej oceny ryzyka bezpieczeństwa” tego typu aplikacji.

“Troska władz Chin odnośnie bezpieczeństwa nie może być nazwana niebezpodstawną. Podczas wykorzystania gry w USA doszło do wielu incydentów o charakterze kryminalnym. Między innymi przestępcy wykorzystując możliwości gry ściągali graczy na odludzie i tam ich okradali” — skomentował dla Sputnika decyzję chińskich władz dziennikarz Michaił Korostikow.

Jak informowały amerykańskie media, poszukiwania pokemonów przywodziły graczy na terytoria prywatnych posesji, a według prawa wielu amerykańskich stanów, właściciele posesji mają prawo otworzyć ogień do intruzów bez uprzedzenia. Na dodatek zajęci grą ludzie często padali ofiarami wypadków drogowych.

Dzień przed oficjalnym ogłoszeniem decyzji o tym, że gra nie zostanie dozwolona w Chinach, Ted Hanke szef kompanii-córki Nintendo Niantic powiedział, że kolejnym dużym rynkiem, na którym uda się otrzymać zgodę, będą albo Chiny, albo Indie. Zauważył on zresztą, że bez względu na biurokratyczne trudności, on bardziej wierzy w ten drugi wariant.

Analitycy rynku gier komputerowych zauważają, że decyzja władz Chin raczej nie dotknie chińskich gier opartych o podobne technologie, na przykład “City Elves GO”. Zatem tak samo, jak w przypadku innych produktów internetowych, Chiny wolą nie wpuszczać na swój rynek zagranicznych kompanii, ale wolą tworzyć własne warianty popularnych programów. Najwyraźniej władze uważają, że to jest ważne nie tylko z punktu widzenia interesów bezpieczeństwa narodowego, ale i służy za wsparcie dla chińskiego przemysłu IT.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o