Gdyby rządził nami inny rząd…

Opublikowano: 02.04.2020 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1029

Często w komentarzach pojawiają się gdybania „Gdyby rządził nami inny rząd…” odpowiedź wydaje się być prosta.

Mateusz Morawiecki 30 marca oświadczył „50 mld zł z refinansowania budżetu wystarczy na 6-7 tygodni”. Państwo nie ma oszczędności po które można sięgnąć w dobie kryzysu. Dlatego program pomocowy jest praktycznie przeniesieniem obciążeń za 3 miesiące, tak jakby państwo udzielało przedsiębiorcom 3 miesięcznego kredytu i tylko dla wybranych. Warunki są PR-owskie, by się pochwalić w TVPiS i mediach zależnych od PiS iż się pomaga. Dowód podstawowy, kwota graniczna jest uzależniona od przychodu, nie dochodu. Wszystko jest dobrze, gdy firma produkuje wszystko sama, ale jeśli ma poddostawców i jej dochód to ułamek przychodu? A z kredytem to zwykle później bywa jak na libacji, gdy się pije jest miło, rankiem pojawia się kac, który już jest bardzo niemiłym doświadczeniem.

Przykładem, że PiS bawi się państwem jak grą komputerowa, że władzom PiS nie zależy na znalezieniu dobrego dla Polaków rozwiązania, jest odrzucenie poprawek Senatu dotyczących tarczy antykryzysowej. Nie mówię, że wszystkie były dobre, ale to, że nad każdą należało się pochylić, pomyśleć, może jednak będzie lepszym rozwiązaniem? Jednak połączono poprawki w bloki tematyczne, łącząc plewy z ziarnem i takie „worki” głosowano. Tak przy ciekawych pomysłach udało się przepchać idiotyzmy, z których słyną sejmy, w których większość ma PiS. Im nie chodzi o pomoc Polakom a tylko o wygranie gierki politycznej, dlatego nie oceniano poszczególnych pomysłów a tylko „sałatkę Krystyny Pawłowicz”.

PiS realizuje „wielką myśl polityczną”, „krysztła”, „naczelnika” i wielu innych wazeliniarskich określeń budzących śmiech myślącego człowieka, w rzeczywistości człowieka, który dawno utracił poczucie rzeczywistości, żyjącego w wirtualnym świecie swych gierek politycznych w otoczeniu wazeliniarzy, co dla własnej kariery sprzedadzą i twarz i swą godność. Ci panowie nadal nie potrafiąc zrozumieć iż sytuacja Polaków, sytuacja naszych przedsiębiorstw jest krytyczna. Rolnicy mają tony produktów, jak np. kwiaty, które pójdą na kompost zostawiając plantatorów z kosztami, jakie podjęli na produkcję. Zakłady stoją, bo do większości produkcji brak komponentów a i sprzedać wytwory nie można. Poza stratami wynikającymi z produkcji dojdzie konieczność opłacenia obciążeń ze strony państwa. Ale dla PiS liczy się ogranie sztuczką przeciwnika politycznego a nie dobro Polski.

Tak samo, gdy w na przełomie stycznia/lutego, gdy wiadomo było, że spotka nas kryzys pandemii, PiS bawił się w gierki, jeszcze 6 marca minister Szumowski odmawia wzięcia udziału w przetargu na środki ochrony dla służby zdrowia. Widać to dziś w całkowitym nieprzygotowaniu służby zdrowia, niewielkiej zdolności laboratoriów do wykonywania testów, brakach w środkach. Nic to nie nauczyło naszych władz. Tak samo dziś bawią się nie widząc przyszłych skutków gospodarczych jakie ta pandemia przyniesie. Nie często w historii Polski rządzili nami aż tak cyniczni, zapatrzeni w swoje korzyści ale równocześnie głupi ludzie.

Tak jak rolnik wyrzuca ziarno zanieczyszczone ziarnem chwastów, tak my Polacy musimy wyrzucić te chwasty, co nam się w sejmie zagnieździły.

Oceniając dzisiejszą sytuację na myśl przychodzi biblijna przypowieść o 7 latach tłustych i 7 latach chudych [Rdz 41]. Mieliśmy panie Morawiecki te 7 lat tłustych, tyle, że PIS zamiast odkładać na lata chude, te lata tłuste przetrwonił na kupowanie głosów. Efekt 500+ na dzietność jest zerowy, na ograniczenie ubóstwa w Polsce również niewielki, bo poprawił sytuację rodzin z dziećmi, często bardzo dobrze sytuowanych a pogorszyło sytuację ludzi starszych, rencistów, poprzez wywołany nim wzrost cen produktów podstawowych, przy braku rekompensaty. Dziś panie Morawiecki okazałeś się nie mądrym biblijnym Józefem, a tylko „Matouszem”, co zmarnował lata tłuste nie odkładając na lata, które nas w wyniku koronowirusa w najbliższym okresie nas czekają. Sięgnięcie do kieszeni podatników doprowadzi to bardzo dużego bezrobocia oraz jeszcze głębszej recesji. Państwa w których rządy jak mądry biblijny Józef oszczędzały wyjdą z tego stosunkowo łagodną drogą. Ale trzeba było wybierać mądrze, bo klapa PiS-owskiego „państwa z tektury” już dziś jest widoczna jak na dłoni, ale jej skutki będziemy odczuwali przez wiele lat.

Autorstwo: Zawisza Niebieski
Źródło: WolneMedia.net

Bibliografia

1. https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/tarcza-antykryzysowa-przyjeta-sejm-zaglosowal-nad-poprawkami-senatu/lc181yh

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Urnelius
Użytkownik
Urnelius

Naprawdę zaczynam się zastanawiać nad uaktywnieniem się agentury. Wchodzę na WM codziennie, czasem co drugi dzień. Nigdy nie było tyle artykułów natury politycznej, jednostronnej, pozbawionej komentarza. Codziennie pojawiają się 2-3, których jedynym przekazem jest anty-pis, pis jest zły. No genialny nie jest, ale w żadnym z tych artykułów nie wyjaśnia się kontekstu, ani nie podaje alternatywy. Mało tego, tej artykuł nawołuje do “wyrwania chwastów”, czyli przewrót stanu? Warto sprawdzić jakieś statystyki, czy WM nie są wykorzystywane do jakiejś gry politycznej. Dawniej, wydaje mi się, artykuły natury politycznej były bardziej wyważone. To są broszurki rodem z lat 40.

MvS
Użytkownik
MvS

Demokracja przedstawicielska nie została stworzona po to by była skuteczna w zarządzaniu na co dzień a co dopiero w rozwiazywaniu problemów. System, w którym ludzi do podejmowania decyzji wybiera się na 4 lub 5 lat a odpowiedzialność jest żadna, nie ma szans być skutecznym. Po prostu jest to niemożliwe, niezgodne z jego naturą. To tak jaby zarząd firmy produkującej np. obrabiarki został przekazany na określony czas pani Marioli, prowadzącej wcześniej warzywniak, w celu poprawy wyników finansowych a jednocześnie nie zostałyby nałożone żadne ramy czy zasady odpowiedzialności. Pani Mariola najpierw dobrałaby sobie współpracowników do rady nadzorczej po uważaniu- rodzinę, psiapsiółki oraz kuzynki a następnie wykończyła firmę, biorąc i rozdając przy tym ogromne premie i odprawy.

Maximov
Użytkownik
Maximov

Dlatego powinniśmy iść w kierunku demokracji bezpośredniej z możliwie małą liczbą urzędników i prostym systemem prawnym co przełoży się na niskie podatki.
Prawo wyborcze nie powinno być powszechne tylko obwarowane zdaniem egzaminu z podstaw ekonomii, prawa czy ogólnie z zasad funkcjonowania państwa.

Radek
Użytkownik
Radek

Niestety WM staczają się szybko w kierunku portali typu Onet i GW. Szkoda. To że rządzą nami przestępcy/nieudacznicy/wyzyskiwacze itd. nie zmienia faktu, że artykuły powinny być na poziomie merytorycznym, a nie na poziomie propagandy komunistycznej. Do tego bardzo dużo artykułów jawnie nawołuje do podziału społeczeństwa, do wzajemnej wrogości. Na przykład artykuły pokazujące, że pracodawca to wróg, który ma miliony i wyzyskuje biednych niewolników i tego typu narracje rodem z Marksa.

Maximov
Użytkownik
Maximov

Chyba nie do końca rozumiecie jak działają Wolne Media.
Maurycy publikuje artykuły z innych portali, które się na to zgadzają bez żadnych opłat.
Dlatego nie znajdziecie tu tekstów np. z “Polityki”.
Sam portal jest w miarę bezstronny i to czytelnik sam ma wyrobić sobie opinię na temat tekstu a nie ślepo wierzyć w treści.
Osobiście nie jestem fanem artykułów z “Innego Medium” ale czytam niektóre, załamuję się nad naiwnością i bzdurami, które tam są, czasem, z rzadka, jakiś skomentuję, ale nie narzekam na CAŁY PORTAL.
Doceńcie, że poziom dyskusji jest o niebo wyższy, niż na innych portalach i najczęściej można wymienić poglądy w sposób kulturalny i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Admin WM
Administrator

@ Radek

Na portalu WM każdy może publikować. Autor artykułu ma konto użytkownika i samodzielnie publikuje, a ja jedynie robię korektę i dodaję obrazki.

Na WM są treści dwojakie – dodawane przez użytkowników (jak powyższa Zawiszy Niebieskiego) i wybierane przeze mnie z innych źródeł (kopiowane).

Irytuje mnie, gdy jakiś autor sam coś na WM opublikuje a odbiorcy traktują to jak treści zamówione przez portal WM lub pisane na moje życzenie przez sztab redaktorów, których na WM nie ma. Nie zamawiam artykułów i nie mówię nikomu o czym ma pisać. Moim obowiązkiem jest publikować wszystko to co dodadzą użytkownicy a co nie jest żenująco niskiej jakości treścią blogerską i nie narusza regulaminu.

Ty też możesz opublikować artykuł jeśli potrafisz pisać (nie wszyscy potrafią, niektórzy mylą portal z blogownią).

Ostatnio mam problemy z wyborem nowości na WM. Powodem jest koronawirus:

1. Bardzo mało jest wiadomości nie-koronawirusowych – daję chyba 100% tego, co się ukaże na inny temat.

2. Jest zalew wiadomości koronawirusowych, mam do przejrzenia nawet 200 newsów o koronawirusie dziennie, wiele z nich się dubluje, a zrobienie sensownej kompilacji wysłużyło mój dzienny czas pracy o dwie godziny (10-11 godzin dziennie pracuję nad WM i Jupi-Tupi).

3. Z powodu przeciążenia pracą w dobie epidemii, dodaję mniej obrazków, a treści w „Publicystyce” są szybciej wybierane (mniej mam czasu na selekcję, korektę i uważne przejrzenie treści – muszę podejmować szybciej decyzje).

Radek
Użytkownik
Radek

@Admin WM
Rozumiem nakład pracy i obecne problemy. Czasami tylko poziom artykułów jest po prostu taki, że wolę czytać komentarze które jeszcze na WM cechują się jakimiś przemyśleniami użytkowników i często z nich się dużo można dowiedzieć. Może skorzystam z możliwości napiszę jakiś artykuł.