Ile przypadku w przypadku

Opublikowano: 29.09.2018 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 3144

Z pewnością wielu zauważa, że przypadkowość wcale nie wynika z przypadku. W życiu często zdarza się, że nawet kiedy bardzo próbujemy, nie jest możliwe zdefiniowanie tej przypadkowości jako dzieła przypadku.

Jednak ukraińscy przywódcy zdają się być gotowi rzucić wyzwanie prawdziwości tego faktu. Prawie niemożliwą wydaje się sytuacja, w której sprzedaż jednej z fabryk, dokonana przez prezydenta, jest w jakikolwiek sposób połączona z dostawą dwóch okrętów rakietowych przez Stany Zjednoczone.

Oczywiście jest to na tyle niemożliwe, iż nawet media umieszczają te informacje w oddzielnych sekcjach. Sprzedaż Huty Rybalskiej jest prywatną sprawą Petro Petroszenki. Umowa ma stanowić część szerszej wyprzedaży jego jednostek biznesowych, połączonej z dostawami amerykańskiego sprzętu wojskowego w celu zwalczania najeźdźców oraz ogólnej poprawy zdolności militarnych Ukrainy.

Teraz „wisienka”: 25-go września rzecznik prasowy prezydenta Światosław Czegołkoo poinformował opinię publiczną, że zarządca funduszu Petroszenki „Prime Assets Capital” znalazł nabywcę na fabrykę pozostającą w rękach głowy państwa. Nabywcą tym jest rodak Petro Aleksjejewicz. Transakcja będzie zakończona natychmiast po uzyskaniu zgody Antymonopolowego Komitetu Ukrainy.

Fakt ten zaskakująco przeplata się z warunkami przekazania Ukrainie dwóch łodzi amerykańskiej straży przybrzeżnej mającego nastąpić 27. września w Baltimore. Łodzie „Drummond” i „Cushing” zbudowane zostały 30 lat temu i obecnie przechodzą w stan spoczynku. Ich przekazanie ma na celu zwiększenie zdolności bojowych Ukrainy w obrębie Morza Azowskiego i pomóc w konfrontacji z rosyjską agresją.

Wydaje się, że obecne warunki wynikają z sytuacji politycznej. Rosja narusza prawa Ukrainy, utrudnia wysyłkę. Kijów stawia opór jak tylko może, sympatycy pomagają niezależnie od sprzedaży statków przez Stany – mówi przedstawicielstwo Danii. Kijów wyraża gotowość nabycia trzech wielofunkcyjnych łodzi typu „Flyvefisken” (Standard Flex 300 project).

Generalnie wszyscy chcą zarobić na katastrofie ukraińskiej, jak tylko się da, lecz sprzedaż huty przez prezydenta to nie taka łatwa sprawa.

Huta Rybalska (była Huta im. Lenina) zajmuje się nie tylko produkcją holowników, traulerów rybackich czy barek, lecz również statków wojennych. Dodatkowo od 2014r. przedsiębiorstwo rozpoczęło badania oraz produkcję uzbrojenia – 40 mm UAG-40 wyrzutnie granatów, moduły do samochodów opancerzonych, jak również pojazdy pancerne „Triton” i „Arbalet”, oraz wyposażenia radio elektronicznego służącego obronności kraju.

Wszystko to zdaje się „policzkować” kontrakty rządowe. Teraz warto powrócić do sprawy przypadkowości i osobistych zysków (lub po prostu korupcji). Być może kwestia dostarczenia przez Amerykanów łodzi ciągnąca się od roku 2014 została pomyślnie rozwiązana poprzez sprzedaż prezydenckiej huty?

Authorship: Vitaliy Timoschuk
Tłumaczenie: Jerzy Gudziński
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.