Gdańsk przekaże mieszkania komunalne uchodźcom

Opublikowano: 08.09.2015 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Zdominowana przez PO-PiS rada miejska Gdańska jednogłośnie zdecydowała, iż przekaże część mieszkań komunalnych uchodźcom, którzy mają trafić do Polski w ramach unijnego programu osiedlania imigrantów w krajach europejskich.

Decyzję o przygotowaniu miejsc dla napływających imigrantów podjęli jednogłośnie gdańscy radni, którzy dzielą się jedynie na kluby Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Rozwiązanie to zostało rekomendowane przez władze Gdańska, które już w maju decyzją prezydenta Pawła Adamowicza powołały specjalny zespół do spraw modelu integracji imigrantów.

Przekazanie imigrantom mieszkań komunalnych przeznaczonych w założeniu dla najbiedniejszych Polaków, ma związek z deklaracją premier Ewy Kopacz, która w związku z unijną polityką imigracyjną zgodziła się na przyjęcie 2 tys. przybyszy spoza Europy.

Większość Polaków nie ma nic przeciwko przygarnięciu w swoim kraju uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki, lecz liczba opowiadających się przeciwko gwałtownie rośnie – świadczą dane sondażu, przygotowanego przez Centrum Badań Opinii Publicznej.

„56% Polaków opowiada się za tym, aby chociażby na jakiś czas przyjąć uchodźców” — podkreślili autorzy badania. Przypomnieli jednak, że jeszcze w maju, gdy taki sondaż odbył się po raz pierwszy, liczba chcących pomóc była o 16% większa. „Znacznie wzrosła liczba ankietowanych, opowiadających się przeciwko rozmieszczeniu uchodźców w Polsce — z 21% do 38%” — podkreślili socjolodzy.

Źródła: Autonom.pl, pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

26
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Leo
Użytkownik
Leo

Jak powiedział Pan Jan Pietrzak “Władzę mamy antypolską…”.

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Jak jesteś biednym Polakiem na takie mieszkanie czekasz latami. 82% bezrobotnych nie ma prawa do zasiłku. Władza w Polsce jest tylko polskojęzyczna. Zaczynam zazdrościć Węgrom Orbana.

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Słyszałem dzisiaj w radiu o tym. Dwa mieszkania rocznie będą przekazywać.

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

@Brutoll Z radia się dowiesz, że 2 rocznie ale włącz logikę. Co przez rok lub dwa będą robić ci co przyjadą jutro?

agama
Użytkownik

Ludziom trzeba pomagać, zwłaszcza rodzinom, ale niech USA wypłaca odszkodowania, żeby mogli u siebie żyć. Pewnie większość z nich i tak tylko udaje uchodźców, żeby się tu panoszyć na socjalach. Szkoda mi tylko tych autentycznie potrzebujących, na których krzywo się patrzy z powodu agresywnych matołów-imigrantów.

Widun
Użytkownik
Widun

Jak tu troche pomieszkaja ci uchodźcy, zobacza nasza biede spotkaja naszych kibicow :) to zaczna uciekac na zachod jak nasi obywatele bo tam im bedzie lepiej

Blacha
Użytkownik
Blacha

Skończy się na tym że pazerne pasożyty będą chcieli więcej (bo wiadomo że nie dla bezpieczeństwa tu przybyli) i ta …. od kopania w swej łasce da im więcej byle tylko nas upodlić. Przy okazji zrobi raj dla brudu aby tylko niemcy miały gdzie śmieci zgarnąć.

rurek
Użytkownik
rurek

Skandal – dla polaków nie ma.

jeszcze
Użytkownik
jeszcze

Po co ta panika? Przecież oni nie pragną mieszkać w Polsce i nie po to wieją, żeby trafić do takiego kraju jak ten.
A jeśli uda im się rozwalić UE to niech napływają.

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

@emigrant001
Właśnie tak wyglądają inicjatywy władz. Szum z niczego. Tak jest ze wszystkim. Mieli zwiększyć nakłady na zbrojenia to podnieśli budżet o 5 setnych procenta. Śmiechu warty kraj…

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Zdaje się, że przez Polskę już przechodziły fale imigrantów-uchodźców, ale długo nie zabawili w kraju, w którym pracującym płaci się zapomogi, a nie pensje.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

HAHAHAHAHAHAHAA…Makrela z NRD z rozdzielnika i pierdyliard uchodzców niech przysyła …buahahhaha… i co z tego ?!?!!!! jak po 25 latach rządów tu nie ma nic !!! …gospodarka leży !! ..bezrobocie, takie ze wypchnęło Naszych w liczbie 3 milionów z Ojczyzny ….a My za marne 1500 tyramy od świtu do nocy !!! …nie ma bata !!! system się zawali !!…. ale się nie zawali bo chodź nie znają języków to uchodźcy znają matematykę i w Polsce nie ma socjalu i jest BIEDA !!! BIEDA że ponad 50 % społeczeństwie żyje tu poniżej norm socjalnych ….BIEDA, BIEDA, BIEDA…..i teraz należy w sumie podziękować PO za 8 lat zwiększania BIEDY ,k tóra działa jak izraelski mur graniczny..BUAHAHHAHAHHA… Platformo Obywatelska ..dziękuje za zbawienną BIEDĘ …….buahhahahahahahah ..ale jazda ;)

…ps: taki emigrant w Polsce z rozdzielnika 800 euro za pierdzenie w kanapę a Nam za codzienny wiatr w oczy od rana do nocy 1500 pln…to się powstaniem Kosynierów skończy …system padnie :)

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Polska w UE, a Tu BIEEDAA ! BIEEDAA ! BIEEDAA ! ….hahahahahahhaahahahahah ..Merkel no nie da rady …choćby wszystkiego loże masońskie w Polsce , co ja pisze, na świecie stanęły na ch…. to nie da rady , bo tu jest BIEEEDAAAA :) …hahhahahahhahahahaaaa . Makrela ! Bede mówił powoli : BIEE DAA ! ! ! :)

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Propaganda, TVN, Wildsztajny, Mucha co bzyczy że Nas ubogacą kulturalnie, te wszystkie nawiedzone liberalno-gejowsko-socjalistyczne aktywistki o chazarskim rodowodzie, no wszystkie propagandowe działa, łącznie z odjechanym papieżem Franciszkiem….NO NIE DA RADY …..bo tu co jest ? BIEE DAA !!

Blacha
Użytkownik
Blacha

@Hassasin tyle że już złota pani pragnie wprowadzić w Europe jednakowe świadczenia socjalne dla imigrantów. Wówczas będzie nowa elita w kraju zwanym Polską gdzie średnie wynagrodzenie to magiczne 3tys. zł a intruzi za nic dostaną po 1500euro.

lboo
Użytkownik
lboo

@Blacha: Też mi się tak wydaje że wprowadzą jednakowa stawkę dla UE, po to żeby imigranci zostali w biedniejszych krajach. W końcu wszędzie potrzebne jest zaplecze do organizacji zamieszek i destabilizacji kraju, nie tylko w bogatych krajach.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Po za tym w ogóle man coś z głowa i wszędzie węszę spiski. I teraz taki ukraińsko żydowski prezydent Duda chce uchwalenia 500 pln na każde dziecko kiedy zalewa Nas szambo z upadliny i bliskiego wschodu. No czysty przypadek.

kozik
Użytkownik
kozik

Q2! POLACY, OBUDŹCIE SIĘ DO WUJA CHAFLA!!!

Nie mam nic przeciw ludziom innych narodowości i kultur, bo ludzie wykształceni – lekarze, inżynierowie, naukowcy – są Polsce potrzebni, ale rządowe spraszanie przypadkowych, niewykształconych pasażerów na gapę skończy się zatopieniem statku “Polska”.

CO ROKU PONAD 6000 POLAKÓW SKUTECZNIE ODBIERA SOBIE ŻYCIE, a niepolski nierząd sprowadza nam obcych kulturalnie imigrantów.

NIE WIDZICIE, CZYM KOŃCZY SIĘ POSZANOWANIE PRAW IMIGRANTÓW WE FRANCJI, SZWECJI, NIEMCZECH PRZY BRAKU POSZANOWANIA PRAWA LOKALNEGO?

Chcecie szariatu dla Waszych wnucząt? Droga wolna, ale sproście sobie imigrantów do własnych mieszkań! Daliśmy sobie odebrać jak dzieci: przemysł, banki, od 2016 także ziemię, a teraz jeszcze dajemy odebrać sobie kraj! Nie ma co się oszukiwać: przy średniej dzietności 1.3 dziecka na polską rodzinę, przy dzietności imigrantów na poziomie 6-8, wystarczą 2-3 pokolenia, żeby zdestabilizować ten kraj!

Uczcie się od Izraela: Netanyahu powiedział, że nie przyjmie imigrantów, chociaż to Izrael doprowadził do wojny domowej w Syrii! Polska będzie wspaniałomyślnie w ramach solidarności przyjmować owoce działania Izraela. DO PUJA CHANA, CZY WAM JUŻ TAK ROZUM WYPRALI?!!!

“Naród, który się oburza, ma prawo do nadziei, ale biada temu, który gnije w milczeniu” C.K.Norwid
PUKNIJCIE SIĘ POLACY W CZOŁO, ZANIM KTOŚ PUKNIE WAS W POTYLICĘ, BO W TYŁEK PUKAJĄ NAS NIEUSTANNIE 26 LAT!!!

jeszcze
Użytkownik
jeszcze

@kozik
Co Ty się tak oburzasz?
Jeszcze nie wyłączyli prundu, jeszcze telewizornia działa, jeszcze biedronka i lidl otwarte…

A tak na poważnie to wkraczamy w okres gigantycznych zmian, idzie nowe czy się komuś podoba czy nie. A żeby było lepiej najpierw będzie totalny chaos. Chaos właśnie nastaje.

kozik
Użytkownik
kozik

@jeszcze
“Ordo ab chao” – NWOczesna Polska się tworzy… Tylko jeśli my nie będziemy myśleć, to władcy pomyślą za nas. W Polsce mamy już społeczeństwo DEBILI z tytułami przed nazwiskiem, ludzie myślący wyjeżdżają na zachód, a reszta dba o przeżycie do pierwszego. Eksperyment z imigracją powiódł się na zachodzie – czas na Polskę.

agama
Użytkownik

mnie dziwi oburzenie Polaków. Sami wyjeżdżają za granicę za chlebem, a żałują biednym uchodźcom (tym prawdziwym) zarobku w tym kraju? I to na dodatek tak nędznego? Zgodzę się tylko z tym, że ten socjal tu niepotrzebny, bo co jak co, ale pierwszeństwo powinni mieć rodowici obywatele (pomijając już, że socjal to zło). Problemem autentycznym są terroryści, których UE sprowadza na potęgę razem z uchodźcami i emigrantami, i opór muzułmanów przed asymilacją.

jeszcze
Użytkownik
jeszcze

@kozik
Chaos będzie czy kto tego chce czy nie. Trzeba uprzątnąć trochę tego tałatajstwa. A potem nastanie nowy ład, i wcale nie taki jak sobie wymarzyli niektórzy żydkowie.
pozdrawiam

kozik
Użytkownik
kozik

@admin: Przepraszam.

Od sukcesu niedzielnego referendum i wiadomości o 9 tysiącach IMIGRANTÓW (zamiast 2 tys., czy jak wcześniej zapewniano: 0) jestem pełny podziwu dla kolosalnej roboty, jaką udało się wykonać na polskim społeczeństwie przez te 26 lat!

My, dumny Naród, z wielowiekową tradycją… Naród, który wywoływał zamieszki w obronie swoich wolności, leży teraz spokojnie jak wykastrowany byk i czeka na swój koniec.

Argumenty, że Zachód po II w.ś. pomagał imigrantom z Polski, nie wywołują ani na chwilę skojarzenia z przedwojennymi pożyczkami banków amerykańskich dla Niemiec, “dziwną wojną 1939-1940”, Jałtą 1945. W dodatku Polacy mają czuć się winni temu, że nie chcą przyjąć nielegalnych imigrantów z krajów zdestabilizowanych przez USRAEL, UK, Francję! Teraz mamy być chrześcijanami, chociaż 5 lat temu to było passe!

Za co to wszystko?
Za chińskie skarpety kupione na promocji w Lidlu.
Za NIEMIECKIE limuzyny, które trzeba sprowadzić, by 27.09.2015 POLSCY oficjele mogli uczcić rocznicę powstania POLSKIEGO Państwa Podziemnego.
Za wolne są te zmiany, albo za mało jeszcze straciliśmy, żeby się obudzić.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

@agama
Zarabiasz 5 tysięcy miesięcznie, że uważasz, że socjal to zło? Zawsze tak było i zawsze tak będzie, że nie wszyscy są super wykształceni, mają bogatych rodziców, albo odnoszą sukces – nie wszyscy mogą być przedsiębiorcami i tak dalej, a harować jak woły za 1300 złotych – to jest największa hańba!
@kozik
Co się tak ciskasz? Trzeba coś robić a nie tylko wrzeszczeć! Skrzyknijmy jakiś front wyzwolenia Rzeczpospolitej czy coś podobnego. Tylko jak patrzę w necie, to zdaje się, że już podobne inicjatywy są zdławione. Rzeczpospolita powinna jak najszybciej wystąpić z Unii i zamknąć granice!!! Kto chce inaczej ten działa przeciwko Rzeczpospolitej i zasługuje na surową karę.

agama
Użytkownik

te 1300 zł to efekt socjali, emerytur i innych tego typu niedobrowolnych obciążeń

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Nie, to efekt wyzysku i patologicznej formy kapitalizmu.