„Gazeta Wyborcza” nominowana za wolność słowa

Opublikowano: 27.10.2016 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 314

Skrajnie stronnicza oraz blokująca komentarze internautów michnikowa “Gazeta Wyborcza” została nominowana przez organizację Reporterzy bez Granic do “Nagrody Wolności Słowa”. Na pierwszy rzut oka – czysta groteska i absurd! Gdy jednak zaczniemy szperać to okaże się, że w radzie fundacji nominującej do nagrody zasiada, nie kto inny, jak sam Adam Michnik, a nagroda jest de facto sponsorowana przez francuski rząd, któremu ostatnio “Wyborcza” robiła dobrze zaciekle broniąc kontraktu na Caracale. Czy zatem groteska? A może zwykłe kolesiostwo?

Nagroda Wolności Słowa przyznawana jest przez organizację Reporterzy bez Granic wspólnie z francuską telewizją publiczną TV5 Monde. W tym roku wśród 22 podmiotów i osób nominowanych znalazła się również michnikowa “Gazeta Wyborcza”. W krótkim uzasadnieniu do nominacji napisano, że “założona przez Adama Michnika proeuropejska “Gazeta Wyborcza” jest symbolem sprzeciwu wobec nadużyć rządu PiS, który prowadzi krucjatę przeciw mediom” (sic!).

W pierwszej chwili nie wiedziałem jak to skomentować. Pomyślałem, że na ideę nominacji “Wyborczej” do tej nagrody mogli wpaść jedynie ludzie, którzy z Polską nie mają najmniejszego związku i totalnie nie wiedzą jakimi działaniami przez lata charakteryzował się flagowy okręt Agory. Wystarczy tylko wspomnieć jej skrajną stronniczość w ocenie rzeczywistości oraz częste blokowanie komentarzy internautów pod tekstami publikowanymi na łamach wydania elektronicznego “Wyborczej”. Z wolnością słowa ma to nie wiele wspólnego.

Ciekawego odkrycia dokonał jednak bloger Stanislas Balcerac. Ujawnił on informację, że w radzie fundacji Reporterzy bez Granic zasiada, nie kto inny, jak sam Adam Michnik. Ponadto nagroda, do której nominowana została “Gazeta Wyborcza” jest finansowana przez publiczną francuską telewizję TV5 Monde, będąca częścią France Televisions (pieniądze francuskiego rządu). Warto zauważyć, że nominacja gazety Michnika ogłoszona została kilka dni po masowej kampanii tej gazety w obronie francuskiego kontraktu na Caracale dla polskiego wojska.

Czy zatem nominacja dla “Wyborczej” to groteska (jakby się na pierwszy rzut oka wydawało), czy może efekt zwykłego kolesiostwa?

Na podstawie: WirtualneMedia.pl, Monsieurb.neon24.pl, RSF.org
Źródło: Niewygodne.info.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

niepolskie medium, to antypolska propaganda

razowy40i4
Użytkownik
razowy40i4

Takie ‘’nagrody’’ to łatwe do zaksięgowania ‘’dowody wdzięczności ‘’ za dobrze wykonaną robotę …

bro
Użytkownik
bro

OCB, w końcu od lat piszą co chcą, nie przejmując się czy to prawda czy nie. Na rynku polskim w naginaniu rzeczywistości są przecież niedoścignieni, także i nagroda zasłużona