Gaza oskarżyła Izrael o zatopienie wschodniej części miasta

Opublikowano: 06.01.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1600

Ministerstwo Rolnictwa Gazy twierdzi, że Izrael zalał wschodnią część miasta wodą deszczową. W sobotę przez centralną część Izraela przeszły ulewne deszcze z burzami i silnymi wiatrami.

Jak podano w oświadczeniu ministerstwa, Izrael otwiera tamy, które zatrzymują wodę deszczową w dzielnicy al-Shujaiya we wschodniej części miasta Gaza.

„Silny przepływ wody zalał setki dunumów (1 dunum to tysiąc metrów kwadratowych – red.) gruntów rolnych, ziemiom rolników wyrządzono znaczne szkody” – poinformował resort.

Ulewne deszcze z burzami i silnymi wiatrami w centralną część Izraela doprowadziło do zalania ulic w kilku miastach. Informowano o powodzi w przybrzeżnych dzielnicach Tel Awiwu i śmierć dwóch osób w zalanej windzie.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że „jest zszokowany tragiczną śmiercią dwóch mieszkańców Tel Awiwu, który zginęli w wyniku tragedii w windzie”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.