Gaz dla Europy – Rosję zastąpi Izrael

Opublikowano: 14.06.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1174

Na morzu między Izraelem a Libanem odkryto jakiś czas temu bardzo bogate złoża gazu, które Izrael chce zagarnąć w jak największym stopniu, aby stać się głównym eksporterem nośników energetycznych. Wczoraj, Mario Draghi popędził do Syjonu, aby podpisać kontrakt z Izraelem, który ma zastąpić rosyjski gaz, oczywiście po żmudnym procesie jego skraplania i regazyfikacji.

W związku z tym, w niedzielę na polu gazowym Karish, które znajduje się na spornym obszarze z Libanem https://en.wikipedia.org/wiki/Karish_gas_field, pojawiła się nowa izraelska platforma wiertnicza. Bejrut zaprotestował, mówiąc, że złoże może zawierać wystarczającą ilość gazu, by pomóc krajowi wyjść z kryzysu gospodarczego. Izrael twierdzi, że miejsce to jest częścią jego uznanej przez ONZ wyłącznej strefy ekonomicznej, a Bejrut upiera się, że znajduje się ono na obszarze spornym. Państwa te prowadziły nieliczne rozmowy w celu rozwiązania sporu – z udziałem mediacji amerykańskiej.

Aby rozwiązać ów spór, Biden wyznaczył specjalnego dyplomatę – wysłannika, który ma prowadzić mediacje między Syjonem a Libanem. Dyplomata ten nazywa się Amos Hochstein i co zrozumiałe, jest amerykańskim Żydem, ale nie tylko: Hochstein służył także w armii izraelskiej. https://en.wikipedia.org/wiki/Amos_Hochstein Jednym słowem, mediator, którego neutralność jest oczywiście «zagwarantowana». Coś nam mówi, że Liban straci swoje złoża i nadzieję na odbudowę zrujnowanej gospodarki, a Izrael podwoi swoje zasoby, aby stać się uprzywilejowanym, bogatym dostawcą dla Włoch, lub raczej do całej Europy. Inni szefowie rządów są w drodze do Izraela, aby podpisać kontrakty – i całkowicie zastąpić gaz rosyjski.

O mediacji mówi artykuł „Times of Israel”, w którym strona izraelska chwali sprawę, a milczy na temat żydowskiego pochodzenia „amerykańskiego dyplomaty”.

Na podstawie: MaurizioBlondet.it, TimesOfIsrael.com, Repubblica.it, NEon24.pl [1] [2]
Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com

6

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.