Gaweł może uniknąć odsiadki dzięki norweskiemu paszportowi

Opublikowano: 15.06.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 541

Rafał Gaweł z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych może uniknąć kary więzienia, na którą został skazany przez sąd w związku z oszustwami i malwersacjami finansowymi. Czołowy „antyfaszysta” w połowie kwietnia poinformował, że złożył wniosek o azyl na terytorium Norwegii, natomiast teraz otrzymał tamtejsze obywatelstwo i nie może być ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania.

O całej sprawie poinformował portal internetowy tygodnika „Do Rzeczy”, który ustalił, że Gaweł nie może zostać objęty Europejskim Nakazem Aresztowania, ponieważ Norwegia nie należy do Unii Europejskiej. Sam szef „antyfaszystowskiego” ośrodka i założyciel Teatru TrzyRzecze miał dodatkowo otrzymać norweskie obywatelstwo, co jeszcze bardziej utrudnia całą procedurę i dodatkowo mocno zdziwiło polskich śledczych.

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku miała jednocześnie zawiadomić tamtejszy Sąd Okręgowy, że prokurator będzie wnioskował o tymczasowe aresztowanie i ekstradycję Gawła z terytorium Norwegii. Taka decyzja ma mieć z kolei związek z podejrzeniem popełnienia innych przestępstw, a więc tych za jakie nie został on dotychczas skazany. Śledczy mają czekać obecnie na decyzję norweskich władz.

Gaweł w połowie kwietnia poinformował za pośrednictwem sieci społecznościowej „Facebook”, iż od kilku miesięcy wraz z rodziną przebywa na terenie Norwegii, ponieważ czuł się prześladowany w Polsce. Szef Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych miał jednocześnie wystąpić o udzielenie mu azylu politycznego, bo jego zdaniem wyrok za oszustwa i malwersacje finansowe był decyzją polityczną wydaną przez wymiar sprawiedliwości w związku z jego „antyfaszystowską” działalnością.

Na podstawie: DoRzeczy.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. tojazenn 16.06.2019 23:55

    jakos Mosad wydobyc potrafi ‘swoich’ nieprzyjaciol i postawic przed sadem. A nasze sluzby specjalne? Czy mamy Nasze sluzby???

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.