Gaweł może uniknąć odsiadki dzięki norweskiemu paszportowi

Opublikowano: 15.06.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 9

Rafał Gaweł z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych może uniknąć kary więzienia, na którą został skazany przez sąd w związku z oszustwami i malwersacjami finansowymi. Czołowy „antyfaszysta” w połowie kwietnia poinformował, że złożył wniosek o azyl na terytorium Norwegii, natomiast teraz otrzymał tamtejsze obywatelstwo i nie może być ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania.

O całej sprawie poinformował portal internetowy tygodnika „Do Rzeczy”, który ustalił, że Gaweł nie może zostać objęty Europejskim Nakazem Aresztowania, ponieważ Norwegia nie należy do Unii Europejskiej. Sam szef „antyfaszystowskiego” ośrodka i założyciel Teatru TrzyRzecze miał dodatkowo otrzymać norweskie obywatelstwo, co jeszcze bardziej utrudnia całą procedurę i dodatkowo mocno zdziwiło polskich śledczych.

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku miała jednocześnie zawiadomić tamtejszy Sąd Okręgowy, że prokurator będzie wnioskował o tymczasowe aresztowanie i ekstradycję Gawła z terytorium Norwegii. Taka decyzja ma mieć z kolei związek z podejrzeniem popełnienia innych przestępstw, a więc tych za jakie nie został on dotychczas skazany. Śledczy mają czekać obecnie na decyzję norweskich władz.

Gaweł w połowie kwietnia poinformował za pośrednictwem sieci społecznościowej „Facebook”, iż od kilku miesięcy wraz z rodziną przebywa na terenie Norwegii, ponieważ czuł się prześladowany w Polsce. Szef Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych miał jednocześnie wystąpić o udzielenie mu azylu politycznego, bo jego zdaniem wyrok za oszustwa i malwersacje finansowe był decyzją polityczną wydaną przez wymiar sprawiedliwości w związku z jego „antyfaszystowską” działalnością.

Na podstawie: DoRzeczy.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
tojazenn
Użytkownik
tojazenn

jakos Mosad wydobyc potrafi ‘swoich’ nieprzyjaciol i postawic przed sadem. A nasze sluzby specjalne? Czy mamy Nasze sluzby???