Gatwick wprowadzi skanowanie twarzy

Opublikowano: 18.09.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 671

Port Lotniczy zapowiada, że do 2022 roku wdroży nową technologię umożliwiającą rozpoznawanie twarzy pasażerów przed wejściem na pokład. Przeciwnicy biometrii widzą w tym zagrożenie dla prywatności, ale patrząc chociażby na lotniska w USA, jest to trend, którego nie da się powstrzymać.

Urządzenia mają zapewnić klientom większe poczucie bezpieczeństwa oraz przyspieszyć odprawy, nie zwolni to jednak podróżnych z obowiązku posiadania paszportów, informuje lotnisko.

Próbne testy technologii przeprowadzono w zeszłym roku we współpracy z linia lotniczą EasyJet,pasażerowie przewoźnika uczestniczący w próbnych odprawach z użyciem kamer, przyznali zostali szybciej obsłużeni.

„Ponad 90% ankietowanych stwierdziło, że technologia ta jest niezwykle łatwa w użyciu i gwarantuje szybsze wejście na pokład samolotu linii lotniczej”, powiedziała rzeczniczka portu lotniczego Gatwick.

„Gatwick [planuje obecnie] drugi test skanowania twarzy w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, następnie wdroży technologię automatycznej odprawy przy ośmiu bramkach w terminalu północnym”, dodała.

Cały proces będzie podobny do tego, który był już stosowany przy automatycznych bramkach na niektórych lotniskach w Wielkiej Brytanii. Różnica polega na tym, że klienci będą skanowali twarze w strefie nadawania bagażu.

„Podczas kolejnego testu, żadne dane nie będą przechowywane, a skanowanie trwa kilka sekund, potrwa kilka sekund”, przyznała rzeczniczka Gatwick dodając, że w przypadku dzieci zachowana zostanie szczególna ostrożność. Lotnisko pracuje nad określeniem granicy wieku, do której konieczna będzie zgoda rodziców na użycie technologii.

Autorstwo: AG
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. mariusz 18.09.2019 14:50

    Raport mniejszości, rok 1984. Łatwe wykrywanie działaczy antyrządowych żeby się ich pozbyć tak jak zabito Leppera.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.