Gatwick wprowadzi skanowanie twarzy

Opublikowano: 18.09.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 13

Port Lotniczy zapowiada, że do 2022 roku wdroży nową technologię umożliwiającą rozpoznawanie twarzy pasażerów przed wejściem na pokład. Przeciwnicy biometrii widzą w tym zagrożenie dla prywatności, ale patrząc chociażby na lotniska w USA, jest to trend, którego nie da się powstrzymać.

Urządzenia mają zapewnić klientom większe poczucie bezpieczeństwa oraz przyspieszyć odprawy, nie zwolni to jednak podróżnych z obowiązku posiadania paszportów, informuje lotnisko.

Próbne testy technologii przeprowadzono w zeszłym roku we współpracy z linia lotniczą EasyJet,pasażerowie przewoźnika uczestniczący w próbnych odprawach z użyciem kamer, przyznali zostali szybciej obsłużeni.

„Ponad 90% ankietowanych stwierdziło, że technologia ta jest niezwykle łatwa w użyciu i gwarantuje szybsze wejście na pokład samolotu linii lotniczej”, powiedziała rzeczniczka portu lotniczego Gatwick.

„Gatwick [planuje obecnie] drugi test skanowania twarzy w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, następnie wdroży technologię automatycznej odprawy przy ośmiu bramkach w terminalu północnym”, dodała.

Cały proces będzie podobny do tego, który był już stosowany przy automatycznych bramkach na niektórych lotniskach w Wielkiej Brytanii. Różnica polega na tym, że klienci będą skanowali twarze w strefie nadawania bagażu.

„Podczas kolejnego testu, żadne dane nie będą przechowywane, a skanowanie trwa kilka sekund, potrwa kilka sekund”, przyznała rzeczniczka Gatwick dodając, że w przypadku dzieci zachowana zostanie szczególna ostrożność. Lotnisko pracuje nad określeniem granicy wieku, do której konieczna będzie zgoda rodziców na użycie technologii.

Autorstwo: AG
Źródło: Cooltura24.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mariusz
Użytkownik

Raport mniejszości, rok 1984. Łatwe wykrywanie działaczy antyrządowych żeby się ich pozbyć tak jak zabito Leppera.