Gapienie się na kogoś w metrze to… molestowanie seksualne?!

Opublikowano: 01.05.2022 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1112

Kobiety coraz częściej mówią o tym, że nie czują się komfortowo podróżując środkami transportu publicznego. British Transport Police i Transport for London przypominają, że zarówno zbyt intensywne wpatrywanie się w kogoś, jak i blokowanie komuś wyjścia z autobusu/pociągu metra, może być uznane za przestępstwo.

Już w zeszłym roku Rail Delivery Group, British Transport Police (BTP) i Transport for London (TfL) rozpoczęły kampanię prezentującą szereg niepożądanych zachowań w środkach transportu publicznego. Wśród nich znalazły się takie zachowania jak m.in. gwizdanie na kogoś, eksponowanie części ciała, niewłaściwe dotykanie, robienie zdjęć kobiecego krocza z ukrycia (tzw. upskirting), wysyłanie nagich zdjęć w internecie obcym osobom, które o to nie prosiły (tzw. cyber-flashing) czy też natarczywe przyglądanie się. Teraz plakaty znów pojawiły się w różnych miejscach Wielkiej Brytanii, po tym, jak policja aresztowała mężczyznę za natrętne gapienie się na kobietę w pociągu między Reading a Newbury, a następnie za próbę uniemożliwienia jej wyjścia. Mężczyzna został uznany przez sąd za winnego popełnienia umyślnego nękania, wywołania u ofiary niepokoju i cierpienia, i został w związku z tym skazany na 22 tygodnie więzienia.

Coraz więcej kobiet dzieli się w mediach swoją historią, twierdząc, że doświadczyły czegoś w rodzaju molestowania seksualnego ze strony obcego mężczyzny. Pewna młoda Brytyjka ze wschodniego Londynu wyznała jednemu z dziennikarzy, że zdarzyło jej się wracać do domu metrem w godzinach wieczornych, po spektaklu w teatrze, gdy siedzący naprzeciwko niej mężczyzna zaczął jej się bardzo intensywnie przyglądać. „Byłam na telefonie, próbując patrzeć wszędzie, tylko nie na niego” – wyznała kobieta i doprecyzowała, że zanim dotarła do swojego przystanku, poczuła się tak nieswojo przez uporczywe wpatrywanie się w nią mężczyzny, że czekała do ostatniej minuty, by wstać. Gdy już wysiadła, on poszedł za nią, po czym czekał obok niej na przystanku autobusowym, ciągle się na nią patrząc. Kobieta w pewnym momencie rzuciła się w kierunku ruchomych schodów, a gdy się odwróciła, zobaczyła, że mężczyzna zaczął jej machać.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

5

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. andi170 01.05.2022 13:02

    Głupota babska nie ma granic.

  2. Doctor Who 02.05.2022 01:11

    Jak ona uzasadniła pogląd, że przyglądanie miało charakter seksualny ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.