Gang włamywaczy wpadł przez odciski stóp

Opublikowano: 08.10.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 602

West Midlands Police poinformowała o zatrzymaniu grupy przestępczej, która obrobiła w sumie 76 domów gromadząc w ten sposób gotówkę i biżuterię o wartości 850 000 funtów. Gang wpadł przez odciski stóp swojego szefa, które policja znalazła i zabezpieczyła niemalże w każdej z obrabowanych nieruchomości.

Constantin Stoian, Marian Molocia, Daniel Stoean i Florina Spiru zostali aresztowani, po tym, jak uzbrojone jednostki policji przeprowadziły nalot na kryjówkę rabusiów w Oldbury. Wszyscy przestępcy pochodzą z Rumunii. Catalin Zaharia, wpadł wcześniej doprowadzając policję do pozostałych członków gangu.

Lider grupy Zaharia wpadł podczas kontroli samochodu na M6, przestępca poruszał się nieubezpieczonym pojazdem co wzbudziło czujność policjantów, którzy przeszukali auto i znaleźli torbę ze skradzioną biżuterią. DNA zatrzymanego pasowało do materiału genetycznego zabezpieczonego po włamaniu w Solihull. Ponadto odcisk stopy mężczyzny pasował do śladów znalezionych w zrabowanych domach, gang grasował niemal w całym regionie Midlands.

Prokurator Graham Russell powiedział podczas rozprawy: „Była to dobrze zorganizowana i profesjonalna grupa przestępcza, w toku dochodzenia ustalono, że osoby kierujące gangiem mieszkają w Rumunii”. Podczas dochodzenia oficerowie odkryli, że Zaharia wyjeżdżał z i wjeżdżał do Wielkiej Brytanii ponad 30 razy w ciągu trzech lat.

W sądzie ujawniono także materiał filmowy, na którym widać dwóch rabusiów, jeden z nich znajduje się już w środku rabowanej nieruchomości i rzuca przez okno pościel, po której drugi mężczyzna, wchodzi na pierwsze piętro budynku by ukraść sejf.

Jedyna kobieta w gangu nie uczestniczyła we włamaniach, była odpowiedzialna za „pranie” skradzionych pieniędzy, trafiła za kratki na 4,5 roku. Sąd Koronny w Birmingham pozbawił również wolności pozostałych członków grupy. Catalin Zaharia spędzi w więzieniu 8 lat, Constantin Stoian 4,5 roku, Marian Molocia 6 lat i 4 miesiące, Daniel Stoean 4,5 roku.

Sędzia prowadzący sprawę przyznał, że brytyjskie służby we współpracy z rumuńską policją, kontynuują dochodzenie w celu zatrzymania i skazania mocodawców gangu.

Autorstwo: AG
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.