Gabrielowi Janowskiemu przed laty SB podała narkotyki

Opublikowano: 24.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1089

Od początku września Gabriel Janowski, były minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej, odsłania kolejne fakty o niejasnym wydarzeniu sprzed lat. 16 stycznia 2000 roku media obiegły nagranie z sejmu ukazującego posła Gabriela Janowskiego, gdy skakał w miejscu oraz całował kobiety i mężczyzn po rękach. Działo się to przed debatą nt. odwołania ministra skarbu Emila Wąsacza. Janowski uważa, że podano mu narkotyki.

Polityk opublikował od początku września kilka materiałów, m.in. dokument, z którego wynika, że 16 stycznia 2000 r. został „otruty przez podanie narkotyków”. Miałoby to wyjaśniać, dlaczego wówczas zachowywał się w absurdalny sposób.

„Doktor Arwid Hansen w styczniu 2000 roku, czyli natychmiast po wydarzeniach – wydał niezależną ekspertyzę, która potwierdza, iż w dniu 16 stycznia 2000 roku celowo zostałem otruty narkotykami. Cel działania był świadomy i miał on mnie wyeliminować z życia społecznego. Ekspertyza została przesłana do ówczesnego Marszałka Sejmu M. Płażyńskiego, Prezydenta RP – A. Kwaśniewskiego czy Premiera prof. J. Buzka. Pisałem także do Prokuratora Generalnego RP. Bez rezultatu. Żaden nie podjął interwencji, mimo że byłem w tamtym czasie Posłem RP” – podkreślił Gabriel Janowski.

Były minister rolnictwa ma nadzieję, że „może po latach – na chłodno historia w sposób obiektywny potraktuje tamte wydarzenia”. „Jestem to winien mojej najbliższej rodzinie, która w tamtych dniach przeżyła prawdziwy koszmar” – napisał.

Gabriel Janowski opublikował też kolejne nagranie. „Pytacie, kto mi to zrobił? Kto tak niegodziwie wobec mnie postąpił? Otóż środki narkotyczne podał mi Zygmunt Hortmanowicz, lekarz z wykształcenia. Mój zastępca w związku. Został zarejestrowany przez Służbę Bezpieczeństwa 20 sierpnia 1971 r. Nie podano przyczyny zarejestrowania. Ten fakt zamachu na mnie miał miejsce 16 stycznia 2000 r.” – stwierdził.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: „Magna Polonia”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 24.09.2022 17:09

    I co to halo? Normalna praktyka wszystkich służb specjalnych na całym świecie..jak zacznie za bardzo ,,fikać,, doczeka się ,,seryjnego samobójcy,,..

  2. Stary Kulas 24.09.2022 21:25

    Biedny człowiek. Choroba psychiczna może dopaść każdego i najwyraźniej teraz znowu się nasiliła. Osoby chore fabrykują nieudolnie dokumenty mające poteierdzać, że są zdrowe. Pod podanym w dokumencie adresem “lekarza” jest siedziba towarzystwa polsko-norweskiego, a w Polsce nie ma lekarza o takim imieniu i nazwisku.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.