Dzień solidarności z Papuą Zachodnią w Garwolinie

Opublikowano: 05.12.2015 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 520

Dla rdzennych mieszkańców Papui Zachodniej 1 grudnia to data szczególna! Mając tego świadomość Free West Papua Campaign Poland nie zważając na trudne warunki atmosferyczne dołącza się do tego globalnego aktu solidarności. Odbiór naszego marszu na mieście był bardzo pozytywny. Kilka osób widząc po raz pierwszy flagę Morning Star i po raz pierwszy słysząc o Free West Papua Campaign podeszło do nas i zaczęło zadawać nam pytania.

Dla większość Polaków okupowana Papua Zachodnia to czysta abstrakcja, podobnie jak brutalna okupacja indonezyjska. Większość Polaków nie rozumie czym różni się Papua Zachodnia od niepodległego państwa Papui Nowej Gwinei. Naszym zadaniem jest właśnie usuwać tę zasłonę niewiedzy, cierpliwie, bez zdenerwowania, tak by w ostateczności ukazać prawdę o brutalnych praktykach eksterminacyjnych stosowanych przez rząd NKRI (Republiki Indonezji) oraz bierność i indolencję ONZ, która po pierwsze, dopuściła do skandalicznego gwałtu na wszelkich demokratycznych zasadach, jakim był Akt Wolnego Wyboru (Act of Free Choice -14-15 lipca 1969), a po drugie, jest cały czas bierna i głucha na krzyki rozpaczy jakie dobiegają bez przerwy z odległej wyspy na Pacyfiku.

Podobną, zupełną niewiedzą na temat indonezyjskiej okupacji w Zachodniej Nowej Gwinei oraz flagi Morning Star wykazali się stróże prawa na ulicach Garwolina, którzy wyrazili zaniepokojenie naszymi poczynaniami.

Wszelkie rodzaje interakcji z przechodniami mające miejsce podczas naszego marszu są dla nas źródłem optymizmu! Stanowią one integralny element poszerzania świadomości, motywowania do zaangażowania oraz pobudzania sumienia! To część naszej kampanii, którą konsekwentnie będziemy realizowali. Wiemy, iż wiele osób (w tym dzieci i młodzież wracająca ze szkół) ujrzało flagę Morning Star po raz pierwszy! Wierzę, że ten widok dla części z nich będzie impulsem dla duchowych poszukiwań prawdy i w przyszłości zaowocuje poparciem naszej walki o godność, wolność i niepodległość Papui Zachodniej.

Rozmowy jakie przeprowadziliśmy podczas naszego przemarszu przez miasto z flagami Papui Zachodniej jeszcze raz silnie zintegrowały naszą grupę, a także zbudowały pomost w kierunku naszych planów na przyszłość, związanych z następnym szeregiem solidarnościowych działań! Wszystkim aktywistom pomagającym w zrealizowaniu tej akcji serdecznie dziękuję i wyrażam pełne optymizmu przekonanie, że te wydarzenie jest dowodem kontynuacji pewnego stanu świadomości, który wzmocni duchową siłę tych w imieniu, których walczymy! Wiem, że nasze pierwszo grudniowe działanie jest krokiem przybliżającym nas do kolejnych wielkich wyzwań jakich podejmiemy się dla narodu Papui Zachodniej!

Autorstwo: Rafał Szymborski – Koordynator Free West Papua Campaign Poland
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.