Fundacja Wolnych i Uczciwych Mediów

Opublikowano: 12.09.2020 | Kategorie: Media, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1095

Nadzwyczajna hojność premiera polskiego rządu, Mateusza Morawieckiego, w stosunku do obywateli Białorusi uzasadnia żądanie Polaków wobec własnego rządu o respektowanie naszych praw w państwie polskim. Ewentualna odmowa ze strony premiera polskiego rządu musiałaby być traktowana jako jawnie antypolski akt i lekceważenie przysięgi konstytucyjnej, w brzmieniu: „Obejmując urząd Prezesa Rady Ministrów (wiceprezesa Rady Ministrów, ministra), uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji i innym prawom Rzeczypospolitej Polskiej, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem”.

LIST INTENCYJNY

Łódź-Warszawa, 12 września 2020 roku

List intencyjny skierowany do polskich organizacji, mediów elektronicznych, wydawców prasy i książek o tematyce społeczno-politycznej, gospodarczej, kulturalnej i edukacyjnej; do ludzi nauki i sztuki, nauczycieli, twórców, dziennikarzy, publicystów; wszystkich osób związanych zawodowo lub społecznie z wiedzą, edukacją i wychowaniem młodego pokolenia Polaków; do wszystkich tych środowisk, które zaangażowane są w kształtowanie świadomości narodowej i zachowań obywatelskich Polaków, a którzy traktowani są przez obecny system i instytucje władzy państwowej jako NIEOBECNI.

Szanowni adresaci, na konferencji prasowej po spotkaniu pana premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych, w dniu 26 sierpnia 2020 r., poświęconego sytuacji na Białorusi, padły z ust premiera znamienne zdania. Premier w odpowiedzi na pytania dziennikarzy stwierdził, że „obecnie polski rząd ponad 40 mln złotych kieruje „ na wolne media…na uczciwy, wolny przekaz, który dociera do społeczeństwa białoruskiego” (patrz TUTAJ: końcowe minuty konferencji, odpowiedzi na zadawane pytania).

W chwili obecnej liczba mieszkańców Białorusi wynosi ok. 9,5 mln osób, a liczba ludności w Polsce ok. 38 mln osób. Nie omieszkamy zauważyć, że podstawowym adresatem wydatków z budżetu państwa polskiego winni być obywatele Polski, a w tym konkretnym wypadku, parafrazując słowa premiera Morawieckiego, „polskie wolne media”, a zatem środki winny być kierowane „ na uczciwy , wolny przekaz, który dociera do społeczeństwa polskiego”.

Na zasadzie prostego, uczciwego parytetu – choć należałoby się spodziewać nawet, że obowiązek względem państwa i społeczeństwa, którego jest się premierem wskazywałby na zasadność większych nakładów na potrzeby społeczeństwa własnego państwa niż obcego – domagamy się od premiera rządu polskiego zagwarantowania w budżecie państwa na 2021 rok środków, oraz realnej ich wypłaty, w kwocie 160 mln złotych, na rzecz „Fundacji Wolnych i Uczciwych Mediów”.

„Fundacja Wolnych i Uczciwych Mediów” będzie instytucją skupiającą niezależne – od rządu i samorządów lokalnych oraz podmiotów zagranicznych i ponadnarodowych – inicjatywy medialne i wydawnicze, których celem jest rzetelna i prawdziwa informacja i edukacja społeczeństwa polskiego dotycząca bieżących i historycznych wydarzeń z zakresu polityki, gospodarki, kultury, wszelkich form aktywności społecznej Polaków na terenie własnego kraju i zagranicą oraz dokumentowanie, komentowanie i twórcze przetwarzanie wymienionych aspektów cywilizacyjnych w odniesieniu do Polski i świata.

Członkowie „Fundacji Wolnych i Uczciwych Mediów” deklarują i poddają się dobrowolnej weryfikacji rzetelności składanych przez siebie deklaracji, że nie korzystali i nie korzystają do tej pory ani z państwowych bądź samorządowych środków krajowych, ani z prywatnych lub publicznych funduszy lub fundacji zagranicznych – dotyczących finansowania lub wsparcia ich działalności w postaci kapitałowej, wsparcia technicznego, bądź opłaty kosztów osobowych z tytułu wykonywanej pracy, w tym także doradztwa i konsultingu w branży informacyjnej, medialnej i wydawniczej.

W zakres wyżej wymienionych środków nie wchodzą kwoty w postaci publicznych zbiórek, w tym także za pośrednictwem specjalnych procedur crowdfunding i zbiórek internetowych.

Osoby i organizacje akceptujące ideę „Fundacji Wolnych i Uczciwych Mediów” wystąpią do rządu Rzeczypospolitej Polskiej o zagwarantowanie w budżecie państwa stosownej kwoty 160 mln złotych oraz zapewnienie jej wpłaty na konto bankowe Fundacji.

Założyciele Fundacji powołają Radę Powierniczą i Zarząd „ Fundacji”, które administrować będą zgodnie z zasadami profesjonalizmu i etyki otrzymaną z budżetu państwa subwencją w kwocie 160 mln zł rocznie ( waloryzowaną corocznie zgodnie ze wskaźnikiem inflacji), dbając jedynie o stronę finansowo-prawną bez prawa do narzucania światopoglądu, programu politycznego, struktur organizacyjnych, władz i zasad funkcjonowania podmiotów lub osób prywatnych popierających ogólną ideę „ Fundacji Wolnych i Uczciwych Mediów”

Szanowni Państwo, jeśli uznacie, że wyrażone w powyższym Liście Intencyjnym myśli Was przekonują i wynikają także z Waszych doświadczeń i z Waszych potrzeb, to prosimy o kontakt w celu uzgodnienia wspólnego spotkania i powołania grupy roboczej, której celem będzie ustalenie zasad statutowych i powołanie Fundacji.

Sygnatariusze: Redakcja grupy medialnej WPS Production
Adres strony internetowej: wiernipolsce1.wordpress.com
Osoby do kontaktu: Paweł Ziemiński ([email protected]), Dariusz Kosiur ([email protected]), Andrzej Skorski ([email protected])


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 15.09.2020 07:40

    Wolnych ludzi i uczciwych przekazem mediów. “Założyciele Fundacji powołają Radę Powierniczą i Zarząd „ Fundacji”, które administrować będą zgodnie z zasadami profesjonalizmu i etyki otrzymaną z budżetu państwa subwencją w kwocie 160 mln zł rocznie ( waloryzowaną corocznie zgodnie ze wskaźnikiem inflacji), dbając jedynie o stronę finansowo-prawną bez prawa do narzucania światopoglądu, programu politycznego, struktur organizacyjnych, władz i zasad funkcjonowania podmiotów lub osób prywatnych popierających ogólną ideę „ Fundacji Wolnych i Uczciwych Mediów” Popieram i wspieram Wolne Media! Czy ” Fundacja Wolnych i Uczciwych Mediów “uwolni się od instytucji państwa ,i watażków partyjnych wpływów, wątpię , gdy finansowo będzie od nich zależna, tak jak KRriTV. Kto ma twoje pieniądze ten rządzi . Swoich pieniędzy, udziałem DOK nie posiadasz?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.