Fukushima 5 lat później

Opublikowano: 04.06.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 799

11 marca 2011 roku doszło do trzęsienia ziemi, które spowodowało wytworzenie się tsunami. W wyniku uderzenia fali zginęło w Japonii ponad 20 tysięcy osób. Kolejne 160 tysięcy osób zostało poddane promieniowaniu uszkodzonego reaktora w Fukushimie. Awaria i częściowe zniszczenia elektrowni spowodowały większe straty niż wyciek z Czarnobyla. Konsekwencje wycieku z reaktora zostały częściowo zatuszowane przez rząd Japonii.

Przynajmniej 100 tysięcy osób nie powróciło do swoich domów i na pewno nie nastąpi to w najbliższym czasie. Według naukowców całkowite oczyszczenie terenu z niebezpiecznych skażeń zajmie przynajmniej 40 lat. Po pięciu latach władze nie są w stanie dostać się do najbardziej niebezpiecznych substancji jakie znajdują się w centrum reaktora. Roboty zwiadowcze wysyłane na miejsce ulegały całkowitemu zniszczeniu w strefie zero. To właśnie tam znajdują się pręty paliwowe, a także substancje które stanowią największe zagrożenie.

Budowa jednego robota, trwa bardzo długi czas i do momentu, w którym promieniowanie się nie zmniejszy możliwe jest, że problem nie zostanie rozwiązany. Oczywiście w większej odległości od reaktorów promieniowanie obecnie jest znacznie niższe. Umożliwia ono poruszanie się w odzieży zabezpieczającej.

Niestety największe zagrożenie nie zostało do dnia dzisiejszego zlikwidowane. Wyciek trujących substancji przenika do wód gruntowych a stamtąd bezpośrednio do Oceanu Spokojnego.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Na podstawie: Zerohdge.com
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.