Freeland na „prywatnej” sesji WEF z udziałem BlackRocka

Opublikowano: 04.04.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2343

Jak wynika z oficjalnego dokumentu, podczas wizyty na spotkaniu Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w Davos na początku tego roku, wicepremier Chrystia Freeland uczestniczyła w nieujawnionej sesji dotyczącej finansowania Ukrainy. Informacje zostały ujawnione w dochodzeniu ministerstwa przedłożonym przez rząd 29 marca w odpowiedzi na interpelację posłanki Leslyn Lewis.

Prywatna sesja, w której uczestniczyła Freeland, nie była wymieniona w jej publicznym planie podróży, ani nie pojawiła się w publicznym programie WEF. Dokument rządowy mówi, że panel dotyczył „wojny na Ukrainie i ścieżek wsparcia dla kapitału sektora prywatnego”.

Wśród uczestników znaleźli się amerykański urzędnik ds. klimatu John Kerry, premier Holandii Mark Rutte, byli premierzy Wielkiej Brytanii Boris Johnson i Tony Blair, a prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski uczestniczył zdalnie. Uczestniczyło w sesji również trzech finansistów: Larry Fink (prezes i dyrektor generalny megakorporacji BlackRock), Bill Ford (prezes i dyrektor generalny General Atlantic) oraz David Rubenstein (współprzewodniczący Carlyle Group).

Fink, który zarządza firmą posiadającą najwięcej aktywów na planecie, zasiada wraz z Freeland w radzie powierniczej WEF.

Freeland uczestniczyła również w publicznej sesji WEF na temat Ukrainy zatytułowanej „Przywracanie bezpieczeństwa i pokoju”, podczas której powiedziała, że ​​ministrowie finansów krajów G7 nie mogą kontrolować wszystkich globalnych czynników, aby obniżyć inflację, ale pokonanie Rosji dałoby „ogromny impuls do światowej gospodarki”.

Lewis poprosiła również o informacje na temat dalszych działań podjętych po zdarzeniu. Rząd odpowiedział, że „Kanada będzie nadal współpracować z WEF w sprawie wspólnych priorytetów”. Do tej pory rząd Trudeau zawarł co najmniej dwa partnerstwa z WEF. Jednym z nich był projekt Known Traveller Digital Identity (KTDI), którego celem było opracowanie koncepcji cyfrowych danych uwierzytelniających umożliwiających przekraczanie granic. Ten projekt jest już zakończony, a rząd kanadyjski rozwija tę koncepcję wraz z rządem holenderskim, również partnerem KTDI.

Kanada podpisała również zainicjowaną przez WEF kartę Agile Nations, która ma na celu usprawnienie przez kraje swoich przepisów w celu zapoczątkowania promowanej przez WEF „czwartej rewolucji przemysłowej”

Autorstwo: Andrzej Kumor
Zdjęcie: Secretariat of the Cabinet of Ministers of Ukraine (CC BY 4.0)
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pikpok 04.04.2023 17:35

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.