Frank Lentini – 3 nogi, 16 palców i 2 penisy

Opublikowano: 14.02.2017 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1794

Od XIII wieku symbolem Sycylii jest Triskelion – trójnożny znak związany z postępem i rozwojem. Zaskakującym jest więc fakt, że na Sycylii właśnie 18 maja 1889 przyszedł na świat trójnogi Frank Lentini – przyszłość słynnego cyrku.

Rodzice Francesco mieli dwanaścioro dzieci, ale tylko on piąty, miał taki nietypowy wygląd. Natura obdarzyła chłopca trzema nogami (posiadał ponoć i czwartą, ale ta była słabo rozwinięta do kolana jedynie). Ponadto Lentini miał szesnaście palców i dwa penisy.

Dodatkowe kończyny miały należeć do bliźniaków, ale z dwóch zarodków w łonie matki, rywalizację wygrał jeden. Część brata w postaci nóg wrosła w plecy Francesco. Pod koniec XIX wieku takie przypadki były opisywane w literaturze medycznej, ale chirurdzy nie byli wówczas w stanie pomóc chłopcu. Operacja groziła paraliżem, a nawet śmiercią.

Rodzice porzucili dziecko. Za edukację i wychowanie wzięła się ciotka, ale i ona szybko pozbyła się podopiecznego, oddając go do sierocińca. Co dziwne, to doświadczenie było dla Francesco dość korzystne, bo pozbył się niechęci do własnego ciała za sprawą towarzyszy niedoli, którym przysparzał wiele radości swoim wyglądem.

„Od tamtej pory nigdy się nie skarżyłem. Myślałem, że życie jest piękne i cieszyłem się nim”- powiedział Lentini, wspominając swoje dzieciństwo.

Chłopiec nauczył się biegać, skakać przez skakankę, jeździć na rowerze i nawet grać w piłkę nożną. Wszystkie te umiejętności przydały się, gdy przeniósł się do USA i dołączył do trupy cyrkowej. Wówczas przyjął pseudonim artystyczny Frank.

W artykule biograficznym wspomniano, że Lentini miał osobliwe poczucie humoru i niesamowity urok. Dorastając, bawił publiczność nie tylko sztuczkami, ale także łatwością dowcipnej konwersacji. Na przykład często zadawał widzom pytanie – „Jak można kupić zestaw trzech butów?” – Frank odpowiadał: „Zawsze biorę dwie pary, a czwarty buta wkładam na nogę przyjaciela”.

Aktor był dwukrotnie żonaty. Spłodził czwórkę bardzo zdrowych dzieci. Zyskały powszechne uznanie. Lentini pozostał popularnym artystą aż do ostatniego dnia. Śmierć zabrała go w siedemdziesiątym ósmym roku życia.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: FrankLentini.it
Źródło: InneMedium.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. ludziedobrejroboty.pl 14.02.2017 19:35

    A był jakiś przypadek urodzonego z dwoma mózgami? np. ‘prawoskrętny’ i ‘lewoskrętny’? męski i żeński? itp.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.