Francuzi ścieli głowę kukle Macrona

Opublikowano: 23.12.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1881

„Żółte kamizelki” znów protestowały w Paryżu. Na wzgórzu Montmartre zebrało się około 800 osób. Wczoraj, około godziny 12:00, zgromadzeni ludzie zdjęli żółte kamizelki i ruszyli w kierunku Pól Elizejskich. Ponadto — ze względu na protesty — w sobotę zamknięto pałac w Wersalu, bo służby nie były w stanie zapewnić właściwego poziomu bezpieczeństwa turystom.

Demonstracje organizowano również w innych francuskich miastach. Trwały też blokady dróg.

Podczas protestu „żółtych kamizelek” w mieście Angouleme na zachodzie Francji ścięto głowę kukle symbolizującej prezydenta Emmanuela Macrona – poinformowała prokuratura departamentu Charente. Demonstranci najpierw urządzili „Macronowi” proces, a następnie zakapturzony „kat” ściął siekierą kukle prezydenta głowę.

Jak podała prokuratura, incydent może zostać uznany za przestępstwo. Prokurator w Charente, Jean-David Cavaille powiedział, że wszczęto śledztwo w sprawie „prowokacji”.

Francuskie media informują o słabnięciu fali protestów, które trwają już od kilku tygodni.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.