Francuskie miasteczko protestowało przeciwko osiedleniu imigrantów

Opublikowano: 20.09.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 999

Kilkuset mieszkańców francuskiego Callac protestowało przeciwko pomysłowi osiedlenia imigrantów w ich miasteczku. Zdaniem lokalnej społeczności, obcokrajowcy spoza Europy zagrażają tożsamości ich regionu, a poza tym niejasny jest sam plan ich sprowadzenia. Demonstrację mieszkańców próbowała zakłócić grupa „antyfaszystów”.

Bogata rodzina Cohenów ogłosiła niedawno chęć realizacji projektu budowy „Arki Noego czasów nowożytnych”. Plan zakłada osiedlenie w Callac w Bretanii blisko stu uchodźców spoza Europy, aby w ten sposób powstrzymać wyludnianie się tej miejscowości.

Przeciwko projektowi protestują mieszkańcy, domagający się od lokalnych władz odrzucenia projektu. Twierdzą, że stanowi on zagrożenie dla ich lokalnej tożsamości i miejscowego systemu edukacyjnego. Dodatkowo plany Cohenów są niejasne, bo nie tłumaczą oni w jaki sposób zamierzają znaleźć pracę dla imigrantów, gdy już w tej chwili w gminie jest wysokie bezrobocie.

W sobotę mieszkańcy Callac zorganizowali więc protest pod budynkiem lokalnej administracji. Blisko 300 osób domagało się zawieszenia projektu oraz referendum w tej sprawie. Dodatkowo zwracali oni uwagę na obecne problemy miasta, które powinny zostać rozwiązane z pierwszej kolejności.

Mimo zakazu wydanego przez prefekta, w centrum Callac odbyła się też podobna pod względem liczebności manifestacja „antyfaszystów”. Zdecydowanie poparli oni utworzenie ośrodka dla uchodźców, uważając projekt za realizację „zasad solidarności i sprawiedliwości społecznej”.

Na podstawie: Breizh-Info.com, Hitwest.Ouest-France.fr
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.