Francuski klub może zostać ukarany za homofobię

Opublikowano: 19.08.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 872

Po raz pierwszy w historii francuskiej piłki nożnej, jedno ze spotkań zostało przerwane przez sędziego, ponieważ kibice mieli wznosić na trybunach homofobiczne okrzyki. Drugoligowe AS Nancy może teraz zostać ukarane przez francuską Zawodową Ligę Piłkarską, która w kwietniu zaczęła akcję skierowaną przeciwko rzekomej dyskryminacji mniejszości seksualnych.

Sędzia Medi Mokhtari przerwał mecz Ligue 2 pomiędzy AS Nancy a Le Mans w 27. minucie spotkania, co było spowodowane zachowaniem kibiców drużyny gospodarzy. Mieli oni bowiem wznosić okrzyki oraz śpiewać piosenki o charakterze homofobicznym. Sytuacja uspokoiła się po interwencji spikera oraz zawodników AS Nancy, zaś grę wznowiono już po minucie od jej przerwania.

Zachowanie sędziego, federacji piłkarskiej oraz organów zarządzających całą ligą pochwaliła urodzona w Rumunii minister sportu Roxana Maracineanu, według której w końcu wzięto odpowiedzialność za podobne przypadki. Wtórowała jej również minister ds. równości płci Marlene Schiappa, natomiast prezes AS Nancy Jean-Michel Roussier podkreślił, że na podobne zdarzenia nie ma miejsca na stadionach.

Teraz klub z Nancy może zostać ukarany przez Zawodową Ligę Piłkarską (LFP), czyli zarządcy profesjonalnych rozgrywek piłkarskich, ponieważ jej organa dyscyplinarne zbiorą się już w środę. Samo LFP w kwietniu tego roku zapoczątkowało akcję mającą na celu zwalczanie homofobii na stadionach.

Na podstawie: LeFigaro.fr, BBC.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.