Francuska policja współpracuje z przemytnikami imigrantów

Opublikowano: 07.10.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 681

Przemytnik ludzi twierdzi, że francuska policja pomaga mu ich przemycać przez kanał La Manche.

„Francuska policja pomaga handlarzom ludźmi przemycającymi migrantów przez kanał La Manche” – twierdzi mężczyzna, znany jako Farooq. Powiedział on brytyjskim reporterom śledczym z radia LBC, że z pomocą władz francuskich przemycił do Wielkiej Brytanii dziesiątki nielegalnych imigrantów. Francuska policja doradza przemytnikom, kiedy najlepiej wypłynąć. „Pomagają nam. Wiedzą, że tu jesteśmy. Mówią nam, która noc jest dobra na wyjazd. Pomagają nam z papierami” – mówi Farooq. Jego wypowiedzi dają następujący obraz sytuacji:

„Kiedy idziesz na plażę, przychodzi francuska policja i mówi, że ‚dzisiaj [podróż] jest niemożliwa’. Prosi, żeby wrócić następnego dnia. Czasem, gdy ludzie próbują przekroczyć granicę policja jest z nimi. Po prostu mówią „do widzenia”. Wskazują ci drogę i mówią: ‚idź’. Ostatnio zatrzymali grupę nielegalnych imigrantów. Zabrali ich na dworzec kolejowy i powiedzieli: ‚jedźcie’. Oni pomagają. Nie wsadzają do więzień. Nikogo nie aresztują.”

Za przepłynięcie łodzią z wybrzeża Francji na angielskie wody terytorialne przemytnicy pobierają około siedmiu tysięcy funtów. Przewożą imigrantów łodziami na brytyjskie wody, skąd odbierają ich już tamtejsze służby.

We wrześniu nasiliła się migracja przez kanał La Manche. Jednego dnia napływało do Wielkiej Brytanii nawet ponad 80 osób. Ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że grupy imigrantów są zróżnicowane etnicznie. Kobiety i mężczyźni pochodzą z co najmniej ośmiu krajów. Jednych władze migracyjne wyławiają na morzu, innych zatrzymują na lądzie. Służby graniczne i straż przybrzeżna zajmowały się incydentami w pobliżu Dover, Littlestone, Pett Level i Dungeness, sprowadzając na ląd migrantów podających się za Afgańczyków, Pakistańczyków, Filipińczyków, Wietnamczyków oraz Etiopczyków.

Dane zebrane przez dziennik „The Telegraph” pokazują, że między styczniem a wrześniem do Wielkiej Brytanii przybyło nielegalnie drogą morską ponad 1200 osób, z czego blisko 550 wyruszyło w podróż w miesiącach letnich.

Autorstwo: PŚ
Na podstawie: Telegraph.co.uk
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.