Francuska policja rezygnuje z zatrzymywania z duszeniem

Opublikowano: 09.06.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1369

Francuska policja nie będzie już uczyć się techniki zatrzymywania, która wykorzystuje duszenie, ta metoda nie będzie stosowana przez organy ścigania w tym kraju, powiedział na konferencji prasowej w poniedziałek minister spraw wewnętrznych Christoph Castaner.

„Metoda trzymania za szyję, zwana duszeniem, nie będzie już stosowana, nie będzie uczona w szkołach policyjnych i żandarmerii. Ta metoda jest niebezpieczna. Ponadto, jeśli policja będzie musiała trzymać kogoś na podłodze podczas zatrzymania, nie będzie można naciskać mu tyłu głowy i szyi” – powiedział minister.

Zauważył, że odtąd policja i żandarmi będą używać takich samych technik podczas zatrzymania, podczas gdy wcześniej ich metody były różne. „Chcę również, aby szczególną uwagę poświęcono kontynuowaniu szkolenia policji i żandarmów, nie wolno nam zapominać o technice… Teraz policja i żandarmi będą musieli co roku przechodzić szkolenie, bez którego nie będą mogli pracować w miejscach publicznych” – dodał Castaner.

Wcześniej fala protestów i zamieszek przetoczyła się przez miasta Stanów Zjednoczonych po śmierci w Minneapolis z rąk policji Afroamerykanina George’a Floyda. W Internecie pojawiło się wideo, na którym policjanci zakuli Floyda w kajdanki, powalili go na ziemię i we trzech go obezwałdnili, jeden z nich naparł kolanem na szyję zatrzymanego. Floyd na filmie kilka razy mówi, że nie może oddychać, a potem cichnie. Zmarł na oddziale intensywnej terapii. Po wybuchu zamieszek zwolniono czterech policjantów, a jeden z nich został oskarżony o zabójstwo.

Protesty po śmierci Floyda miały miejsce także poza Stanami Zjednoczonymi, w tym we Francji. W zeszły wtorek około 20 tysięcy osób wzięło udział w masowej akcji w Paryżu; demonstracja zakończyła się zamieszkami. W ostatnich latach we Francji odnotowano kilka zgonów wkrótce po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy organów ścigania.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Wojna INFO 09.06.2020 19:08

    A Polska jak zwykle zacofana. Oni zakazują, a u nas nawet jeszcze nie zaczęto tego stosować.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.