Francuska policja rezygnuje z zatrzymywania z duszeniem

Opublikowano: 09.06.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 615

Francuska policja nie będzie już uczyć się techniki zatrzymywania, która wykorzystuje duszenie, ta metoda nie będzie stosowana przez organy ścigania w tym kraju, powiedział na konferencji prasowej w poniedziałek minister spraw wewnętrznych Christoph Castaner.

„Metoda trzymania za szyję, zwana duszeniem, nie będzie już stosowana, nie będzie uczona w szkołach policyjnych i żandarmerii. Ta metoda jest niebezpieczna. Ponadto, jeśli policja będzie musiała trzymać kogoś na podłodze podczas zatrzymania, nie będzie można naciskać mu tyłu głowy i szyi” – powiedział minister.

Zauważył, że odtąd policja i żandarmi będą używać takich samych technik podczas zatrzymania, podczas gdy wcześniej ich metody były różne. „Chcę również, aby szczególną uwagę poświęcono kontynuowaniu szkolenia policji i żandarmów, nie wolno nam zapominać o technice… Teraz policja i żandarmi będą musieli co roku przechodzić szkolenie, bez którego nie będą mogli pracować w miejscach publicznych” – dodał Castaner.

Wcześniej fala protestów i zamieszek przetoczyła się przez miasta Stanów Zjednoczonych po śmierci w Minneapolis z rąk policji Afroamerykanina George’a Floyda. W Internecie pojawiło się wideo, na którym policjanci zakuli Floyda w kajdanki, powalili go na ziemię i we trzech go obezwałdnili, jeden z nich naparł kolanem na szyję zatrzymanego. Floyd na filmie kilka razy mówi, że nie może oddychać, a potem cichnie. Zmarł na oddziale intensywnej terapii. Po wybuchu zamieszek zwolniono czterech policjantów, a jeden z nich został oskarżony o zabójstwo.

Protesty po śmierci Floyda miały miejsce także poza Stanami Zjednoczonymi, w tym we Francji. W zeszły wtorek około 20 tysięcy osób wzięło udział w masowej akcji w Paryżu; demonstracja zakończyła się zamieszkami. W ostatnich latach we Francji odnotowano kilka zgonów wkrótce po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy organów ścigania.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Wojna INFO
Użytkownik

A Polska jak zwykle zacofana. Oni zakazują, a u nas nawet jeszcze nie zaczęto tego stosować.