Francja zaimportuje sobie migrantów z Majotty

Opublikowano: 02.06.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1714

Raport parlamentarny zaleca rozmieszczenie migrantów z Komorów po całej Francji. Tezy raportu wywołały zaniepokojenie, bo rząd planuje właśnie dla uspokojenia opinii debatę na temat imigracji, która ma znaleźć pewne środki ją ograniczające.

Majotta ro zamorski, 101 departament Francji, który zmaga się z plagą migrantów przybywających tu z całych Komorów. Poziom życia jest tu znacznie wyższy, niż na niepodległych wyspach i Majotta została przytłoczona falą migracji. Sytuacja jest wybuchowa, wzrosła przestępczość, powstały dzielnice lepianek, dochodzi tu do zamieszek.

Tymczasem raport parlamentarny przedstawiony 1 czerwca, proponuje relokację imigracji z Komorów po całej Francji, także tej metropolitalnej, która sama przeżywa podobne problemy. Media piszą, że jest to „politycznie wybuchowa propozycja”.

Sprawozdanie przyrównuje sytuację na Majotcie do greckiej wyspy Samos i włoskiej Lampedusy. Wszystkie te terytoria nękane znaczną nielegalną imigracją, mają te same problemy. Kryzys w usługach publicznych, kwestie bezpieczeństwa, zdrowia, edukacji, trudnościami w zaopatrzeniu. Majotta w teorii należy także do Unii Europejskiej, więc kwestia relokacji jest otwarta…

Raport zaleca zniesienie tzw. „wizy terytorialnej”, która ogranicza imigrantom z Majotty wjazd do części europejskiej Francji. Migranci na Majotcie mają dwa typy zezwolenia na pobyt. Jeden lokalny, który jest raczej zezwoleniem na pobyt czasowy, a drugi na 10 lat, taki sam jak wydawane dokumenty przez wszystkie prefektury Francji. Zniesienie tego typu „wiz” otworzy drogę migrantom z Komorów do Francji i szerzej do Europy.

Autorstwo: BD
Na podstawie: France Info
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.