Francja rezygnuje z elektronicznego głosowania

Opublikowano: 09.03.2017 | Kategorie: Polityka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 500

W poniedziałkowym oświadczeniu Ministerstwo Spraw Zagranicznych Francji ogłosiło, że w czerwcowych wyborach ich państwo zrezygnuje z użycia elektronicznego systemu głosowania. Jest to spowodowane obawami przed możliwym atakiem hakerskim ze strony państw trzecich w celu wpłynięcia na wynik elekcji.

Pierwszy raz użyto systemu elektronicznego w francuskich wyborach w 2012 roku aby umożliwić głosowanie obywatelom znajdującym się poza granicami kraju. Przebiegło to bez najmniejszych problemów i z pełnym sukcesem, jednakże nigdy nie było stosowane w przypadku wyborów wewnątrz kraju czy też prezydenckich.

Wedle oświadczenia decyzję podjęto na podstawie ostrzeżenia ze strony Krajowej Agencji Bezpieczeństwa Cyfrowego Francji – miała ona wydać raport, który zawierał informację o wysokiej groźbie ataków hakerskich w okresie wyborów.

„Biorąc pod uwagę zagrożenie postanowiono, że ewentualne ryzyko, które mogłoby skompromitować wynik francuskich wyborów parlamentarnych za granicą, zostanie usunięte” głosi komunikat. Francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w zamian przygotuje warunki do tradycyjnego głosowania poza granicami kraju, a w razie braku możliwości – za pomocą poczty bądź przez pełnomocnika.

Autorstwo: Darmor
Na podstawie: uawire.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. karmazynowy_szpadel 09.03.2017 23:11

    wypadałoby najpierw zmodernizować system wyborczy, aby wybierani mogli być ludzie rzeczywiście kierujący się dobrem narodu… Wtedy nie byłoby ataków hackerskich?
    Proponuję głosowanie przez aklamację, stary sprawdzony sposób. Hakeroodporne

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.