Fraktalowa teoria ewolucji Baczyńskiego
Fraktale są to złożone figury geometryczne posiadające taką cechę że są złożone z części, które są podobne do całej tej figury.
Organizmy wielokomórkowe są fraktalami złożonymi z komórek. Pierwotną częścią każdego organizmu jest komórka jajowa z genem. Komórka jajowa dzieli się na dwie, potem dzielą się nowe komórki. Pole sił jakie tworzy się wokół tego zespołu komórek powoduje, że niektóre komórki są różne od oryginału, zaczynają pełnić inną funkcję dla organizmu niż inne komórki. Wszystkie komórki układają się w zespoły o kształtach zdeterminowanych przez kształt genu w komórce jajowej. Skoro się tak dzieje to znaczy że cząstki w przestrzeni wytwarzają pole sił w formie pewnej siatki przestrzennej i dalsze cząstki, które znajdą się w pobliżu pierwszej cząstki układają się w ściśle określonych dogodnych punktach tej siatki i… wzmacniają jej siły.
W teorii ewolucji zakłada się że gatunki doskonalą się poprzez dobór naturalny. Jest to jednak słabe wytłumaczenie, bo okazuje się, że właściwości osobników zmieniają się o wiele szybciej niż następuje wymiana pokoleń. Jedynym sensownym wyjaśnieniem tego zjawiska jest to, że nie tylko kształt genu wpływa na kształt organizmu, ale również jest zjawisko odwrotne: kształt całego organizmu wpływa na kształt genów w komórkach rozrodczych. Mało tego – zapewne nie tylko kształt macierzystego organizmu może wpływać na kształt genów w komórkach rozrodczych. Dające się zauważyć upodobnienie się fizyczne długo przebywających koło siebie organizmów np. małżonków lub właściciela i psa można wytłumaczyć interakcją pól sił wokół tych organizmów.
Autor: Janusz Baczyński
Źródło: Niepoprawni