Floryda pracuje nad zakazaniem mówienia o LGBT w szkołach

Opublikowano: 12.02.2022 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1130

Przez parlament stanowy amerykańskiej Florydy bardzo szybko przechodzi ustawa dotycząca propagandy LGBT w szkołach. Ustawodawcy poprzez nowe prawo chcą przynajmniej ograniczyć możliwość debatowania o mniejszościach seksualnych, dając rodzicom możliwość większego wpływu na treści pojawiające się w programach nauczania.

Odpowiedni projekt w legislaturze Florydy zgłosili deputowani z ramienia Partii Republikańskiej. Według jego założeń w publicznych szkołach nie będzie można podejmować tematów dotyczących orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej. Nie będzie to dozwolone zwłaszcza w sposób nieodpowiedni dla wieku lub poziomu rozwoju uczniów.

Ustawa dałaby rodzicom możliwość większego wpływu na program nauczania w systemie edukacji Florydy. Mogliby oni na przykład pozwać szkołę, gdyby uznali, że w jakikolwiek sposób naruszyła ona przepisy prawa. Republikańscy politycy zwracają bowiem uwagę na wtrącanie motywów związanych z ruchem LGBT nawet do… nauki matematyki.

Republikański gubernator Ron DeSantis nie zadeklarował jeszcze, czy po uchwaleniu podpisze ustawę. On także jest jednak zaniepokojony sugestiami pojawiającymi się w szkołach bez zgody rodziców. Powszechne stało się choćby sugerowanie młodzieży, że „ma jeszcze czas na wybranie swojej płci”.

Przeciwnicy projektu podnoszą standardowe argumenty o „dyskryminacji” i „atakowaniu młodych osób LGBT”. Do sprawy odniósł się prezydent Joe Biden, zapewniając na Twitterze o wsparciu swojej administracji dla „społeczności LGBTQI+”, a zwłaszcza przynależących do niej dzieci.

Na podstawie: NPR.org, Time.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.