Fiński mur na granicy z Rosją?

Opublikowano: 28.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 754

W czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej wszystkie informacje na jej temat mogą zawierać treści korzystne dla Ukrainy lub Rosji, których nie da się obiektywnie zweryfikować z powodu masowego produkowania propagandowych i fałszywych informacji wojennych przez obie strony konfliktu i ich sojuszników.

W raporcie Fińskiej Straży Granicznej oszacowano, że budowa miałaby objąć odcinek ok. 130-260 km, odpowiadający ok. 10-20 proc. długości linii granicznej. Działania fińskich władz mają związek z naporem rosyjskiej ludności, uciekającej z kraju po ogłoszeniu przez Władimira Putina częściowej mobilizacji do armii.

Genenrał Pasi Kostamovaara, szef Straży Granicznej, uważa że całkowity koszt inwestycji wyniósłby kilkaset milionów euro i umożliwiłby funkcjonariuszom granicznym bezzwłoczne reagowanie na nielegalne próby przekroczenia granicy. Większość ogrodzenia miałaby powstać w południowo-wschodniej części kraju. W opinii generała na tym obszarze ryzyko nielegalnych wjazdów jest największe. Budowa odcinka testowego miałaby się rozpocząć tej zimy, zaś cała inwestycja byłaby gotowa do użytku za dwa, trzy lata. Jak przypomniała gazeta “Uutissuomalaine”, postawienie ogrodzenia umożliwia przyjęta latem 2021 roku ustawa o straży granicznej.

Rosyjska „Nowaja Gazieta”, powołując się na dane Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, poinformowała w poniedziałek, że po ogłoszeniu częściowej mobilizacji z kraju uciekło już 261 tys. mężczyzn. Jak podaje serwis KyivPost.com, Kreml przyznaje, że podczas mobilizacji rezerwistów dochodzi do problemów, jednak władze lokalne pracują nad naprawą sytuacji. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził w rozmowie z mediami, że niektóre wezwania zostały wydane przez pomyłkę i błędy będą korygowane. Jednocześnie rosyjskie władze zapewniają, że na razie nie zapadła decyzja o zamknięciu granic. „Nic o tym nie wiem. W tej chwili nie podjęto żadnych takich decyzji” – odpowiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: KyivPost.com, DoRzeczy.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

5

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Baltazar Bombka 29.09.2022 08:33

    Ciekawe jak zareagowaliby Polacy gdyby prezes ogłosił mobilizację? Pewnie Czesi, Słowacy i Niemcy by szybko granice zamknęli.

  2. Raptor 29.09.2022 11:45

    Nowa atrakcja turystyczna w Europie – Mur Fiński. Może przyćmi architektonicznie ten polski.

    Czy jeśli komuś naprawdę zależy na osłabieniu militarnym przeciwnika, to nie powinien przyznawać azylu politycznego wszystkim “dezerterom”, a nawet zachęcać ich finansowo? Czy może wojna ma być i trwać, bo jest potrzebna komuś do przeorania świata?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.