Film dokumentalny Netflixa fałszuje historię Egiptu

Opublikowano: 27.04.2023 | Kategorie: Historia, Kultura i sport, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1888

Egipski prawnik Mahmoud al-Semary złożył sprawę do prokuratora, aby zamknąć platformę Netflix w Egipcie, po opublikowaniu zwiastuna „Królowej Kleopatry”. Chodzi o nowy film dokumentalny przedstawiający egipską postać historyczną jako kobietę czarnoskórą.

Prawnik zażądał podjęcia poważnych działań prawnych wobec osób odpowiedzialnych za realizację filmu dokumentalnego. Obwinił zespół zarządzający Netflixa za udział w „przestępstwie”. Zażądał również dokładnego zbadania procederu, jak również w konsekwencji ogólnego zaprzestania świadczenia usługi streamingowej Netflixa w Egipcie.

W skardze złożonej przeciwko Netflixowi stwierdzono: „Większość tego, co wyświetla platforma Netflix, nie jest zgodna z islamskimi i społecznymi wartościami i zasadami, zwłaszcza egipskimi”. Dodano w niej, że zwiastun filmu, który zdobył zainteresowanie milionów widzów na całym świecie, zaprzecza historii Egiptu. Stwierdzono także, iż dokument promuje afrocentryzm, który ma na celu zniekształcenie i zatarcie tożsamości egipskiej. Pozew oskarża twórców filmu oraz kierownictwo platformy o „fałszerstwo”.

Także Zahi Hawass, były egipski minister ds. starożytności, określił przedstawianie królowej Kleopatry jako czarnej kobiety jako „fałszowanie faktów”, dodając, że „To jest całkowicie fałszywe. Kleopatra była Greczynką, co oznacza, że była blondynką, a nie kobietą czarną”.

Przypomnijmy, że egipska królowa Kleopatra urodziła się w roku 69 p.n.e., a zmarła w 30 p.n.e. w Aleksandrii. Należała do dynastii ptolemejskiej, była potomkinią jej założyciela Ptolemeusza I Sotera, macedońskiego-greckiego generała i towarzysza Aleksandra Wielkiego.

Na podstawie: YellowPages.com.eg, EgyptIndependent.com, en.Wikipedia.org
Źródło zagraniczne: EgyptIndependent.com
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Dies irae 27.04.2023 12:29

    Tylko, że naukowcy nadal się spierają co do wyglądu Kleopatry. Podobno pochodzenie Greckie wcale nie oznacza jasnowłosej i jasnoskórej. W tamtych czasach istniałaby domieszka urody nieco bardziej egzotycznej.

  2. MvS 27.04.2023 15:29

    Świat to kabaret. Współczesny egipski muzułmanin, monoteista, rasy semickiej oburza się na platformę rozrywkową za przedstawienie nie tak znowu bardzo starożytnej, politeistycznej egipskiej królowej, rasy kaukaskiej, zapewne czarnowłosej, nie mającej nic wspólnego ze starożytnymi egipcjanami o raczej ciemniejszej karnacji, powstałymi przez tysiące lat najazdów i osadnictwa ludów sąsiednich, w tym czarnoskórych, nie mających nic wspólnego z pradawnymi egipcjanami którzy byli celtami/nordykami z wyglądu, jako afroamerykankę. To niech pan prawnik ogląda serial w negatywie. Albo sam zagra kleopatrę w rodzimej, tradycyjnej produkcji.

  3. replikant3d 27.04.2023 18:07

    Akurat Hawass powinien zamknąć ,,pysk,, Udowodniono mu fałszerstwo niektórych artefaktów Egipskich by te ,,pasowały,, do obowiązującej doktryny archeologicznej. Ta persona nie powinna wogóle zabierać głosu…To on blokował badania sonarowe pod sfinksem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.