Feministki przestraszyły się Marszu Niepodległości

Opublikowano: 11.11.2021 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1422

Organizatorzy zdecydowali się odwołać zaplanowaną na czwartek demonstrację zapowiadaną pod hasłem „Niepodległa dla Wszystkich”. Środowiska feministyczne przestraszyły się legalnie odbywającego się Marszu Niepodległości. Odwołanie wydarzenia tłumaczą więc obawą przed brakiem ochrony ze strony służb skupiających się na „pochodzie z hasłami nienawiści”.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski jeszcze niedawno mógł triumfować. „Wolne sądy” odmówiły bowiem rejestracji Marszu Niepodległości jako zgromadzenia odbywającego się cyklicznie, co zachęciło zresztą wspieraną przez niego lewicę do zgłoszenia swoich własnych manifestacji w centrum Warszawy. Ostatecznie Marsz Niepodległości odbędzie się oficjalnie jako zgromadzenie o charakterze państwowym.

Jedną z grup, które zarejestrowały swoją manifestację na tradycyjnej trasie Marszu Niepodległości, był „Strajk Kobiet”. Feministki wykorzystały prowokację przygotowaną przez Trzaskowskiego, dlatego pod koniec października zgłosiły przemarsz z Ronda Romana Dmowskiego pod Stadion Narodowy.

Po zgłoszeniu Marszu Niepodległości jako zgromadzenia państwowego przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, „Strajk Kobiet” wystosował oficjalne pismo w sprawie odwołania manifestacji. Środowiska feministyczne twierdzą w swoim oświadczeniu, że w Święto Niepodległości polską stolicę czeka „pochód z hasłami nienawiści”, który „będzie dla służb priorytetowy”. Z tego powodu nie ma więc możliwości „przeprowadzenia pokojowego zgromadzenia”.

Na podstawie: Onet.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cami 11.11.2021 12:55

    Prowokatorki spekaly?
    ufff, bo policja ma teraz inne zadania przy granicy niz zajmowanie sie : skrobankami, kodami, lgbetami i innego typu wynaturzeniami lazacymi po ulicach, ktore ograniczaja tylko wolnosc i swobode na ulicach innym grupom spolecznym, czyli normalnym ludziom

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.