FDA nagle usunęła dokumenty nt. szczepionki Moderny

Opublikowano: 06.02.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2033

Dokument Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) wyjaśniający, dlaczego agencja zatwierdziła szczepionkę Moderna COVID-19, został usunięty ze strony internetowej agencji w ciągu nocy, kiedy zaczęły pojawiać się pytania od dziennikarzy.

„Summary Basis for Regulatory Action” zawierał wiele szczegółów na temat sposobu, w jaki organy regulacyjne podjęły decyzję o zatwierdzeniu i zawierał odniesienia do niepublikowanej analizy, która wykazała, że ​​częstotliwość występowania zapalenia serca po „szczepieniu” była wyższa, niż kiedykolwiek wcześniej. Po przejrzeniu dokumentu przez „The Epoch Times” i przesłaniu pytań na jego temat do rzeczników FDA, zniknął on ze strony internetowej agencji.

Skontaktowałem się z osobami ze strony internetowej. Tak naprawdę nie mam więcej informacji do powiedzenia” – odpowiedział telefonicznie rzecznik FDA na pytanie o usunięcie dokumentu.

Dziennik „The Epoch Times”, na podstawie „Ustawy o wolności informacji”, złożył wnioski o wydanie dokumentu i kilku nieopublikowanych analiz, do których się on odnosi, w tym metaanalizę FDA.

Barbara Loe Fisher, prezes National Vaccine Information Center (organizacji non-profit, która opowiada się za świadomą zgodą), napisała w e-mailu do „The Epoch Times”, że „społeczeństwo ma prawo przeglądać dowody, które FDA wykorzystuje do zatwierdzania nowych szczepionek mRNA jako bezpiecznych i skutecznych”. „Brak przejrzystości sprzyja tylko nieufności do agencji rządowych zajmujących się ochroną zdrowia publicznego. FDA powinna niezwłocznie ujawnić wszystkie informacje związane z występowaniem zapalenia mięśnia sercowego i innymi poważnymi zdarzeniami niepożądanymi po szczepieniach mRNA przeciwko COVID-19, niezależnie od tego, czy informacje te zostały przekazane agencji przez producentów szczepionek, czy wykryte w wyniku wewnętrznych analiz dodatkowych danych zebranych przez urzędników federalnych” – dodała.

Metaanaliza FDA przeanalizowała dane z czterech baz danych dotyczących oświadczeń zdrowotnych i oszacowała, że ​​wśród mężczyzn w wieku od 18 do 25 lat częstość występowania zapalenia mięśnia sercowego po pierwotnej serii Moderny wynosiła 148 na milion zaszczepionych mężczyzn. Liczba ta jest wyższa niż inne szacunki rządowe, w tym analiza raportów zgłoszonych przez Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) do Systemu Zgłaszania Zdarzeń Niepożądanych Poszczepiennych. Analiza wykazała około 10,7 przypadków na milion mężczyzn w wieku od 18 do 24 lat, którzy otrzymali pierwszą dawkę Moderny i 56 przypadków na milion wśród tych, którzy otrzymali drugą dawkę Moderny.

Zapalenie mięśnia sercowego to jeden z rodzajów zapalenia serca, którego częstość występowania u osób otrzymujących szczepionki mRNA jest wyższa niż oczekiwano.

FDA zatwierdziła szczepionkę Moderna 31 stycznia bez zwoływania panelu doradczego ekspertów ds. szczepionek, co jest niepokojącym trendem tej agencji. Komitet doradczy CDC ds. szczepionek ma spotkać się 4 lutego, aby przejrzeć dane na temat szczepionek. Program spotkania informuje, że naukowiec z Moderny przedstawi dane dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki firmy, a następnie badacze CDC omówią aktualizacje dotyczące zapalenia serca po szczepieniu oraz ramy stosunku korzyści do ryzyka w świetle najnowszych przeanalizowanych informacji.

Naukowcy z Wielkiej Brytanii odkryli w grudniu 2021 r., że mężczyźni poniżej 40. roku życia są znacznie bardziej narażeni, a kobiety poniżej 40. roku życia częściej cierpią na zapalenie serca po drugim zastrzyku Moderny niż po samej chorobie COVID-19.

Na podstawie: TheEpochTimes.com [1] [2] [3], CDC.gov [PDF]
Źródło: LegaArtis.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.