FBI ujawniło nazwisko podejrzanego o ataki z 11 września

Opublikowano: 14.05.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 36

FBI nieumyślnie ujawniło tożsamość pracownika ambasady Arabii Saudyjskiej w Waszyngtonie, którego podejrzewa o udział w atakach terrorystycznych z 11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych, donosi portal „Yahoo News”.

We wrześniu ubiegłego roku gazeta „Wall Street Journal”, powołując się na dokument sądowy, poinformowała, że FBI przekazało rodzinom zabitych podczas zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku nazwisko podejrzanego saudyjskiego urzędnika. Nazwisko urzędnika zawarte było w raporcie z 2012 roku. Wtedy publikacja informowała, że ​​nazwisko urzędnika zostało przekazane prywatnie prawnikom rodzin, ale nie zostanie podane do wiadomości publicznej.

Raport z 2012 roku, jak zaznacza „Yahoo”, pierwotnie powstał wokół osoby Fahada al-Tumayri, pracownika resortu Arabii Saudyjskiej ds. Islamu i imama meczetu w Los Angeles. Drugą osobą w tym raporcie był Omar al-Bayumi, podejrzany o zorganizowanie ataków terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych 11 września. W raporcie mowa była również o innym człowieku, który „poinstruował” al-Tumayri i al-Bayumi, aby pomogli terrorystom, którzy porwali samoloty.

„Yahoo” zaznacza, że ​​„trzecią osobą” był saudyjski dyplomata, jego nazwisko stało się znane po złożeniu dokumentacji FBI przed sądem federalnym w zeszłym miesiącu. Wysoka stanowiskiem urzędniczka resortu Jill Sanborn odpowiedziała na pozew złożony przez rodziny ofiar zamachów z 11 września, które oskarżają władze Arabii Saudyjskiej o udział w atakach.

Portal wskazuje, że dokument FBI mówi o Mussaedzie Ahmedzie al-Jarrahu, pracowniku Ministerstwa Spraw Zagranicznych Arabii Saudyjskiej. Pracował on w ambasadzie Arabii Saudyjskiej w Waszyngtonie w latach 1999-2000. Po czym, według pracowników ambasady, pracował w ambasadach królestwa w Malezji i Maroku. Wszystkie informacje FBI na temat al-Jarraha i jego ewentualnego zaangażowania są tajne.

Rzecznik rodzin ofiar ataku terrorystycznego z 11 września Brett Eagleson oświadczył, że FBI próbuje w ten sposób „ukryć zaangażowanie Arabii Saudyjskiej”. Po tym, jak reporterzy „Yahoo News” zauważyli błąd, urzędnicy Departamentu Sprawiedliwości powiadomili sąd i usunęli oświadczenie z publicznego dostępu. Władze Arabii Saudyjskiej zaprzeczają jakimkolwiek powiązaniom z terrorystami.

Dwa samoloty pasażerskie porwane przez terrorystów 11 września 2001 roku uderzyły w bliźniacze wieże World Trade Center w Nowym Jorku, całkowicie je niszcząc. Kolejny samolot kontrolowany przez terrorystów uderzył w zachodnie skrzydło budynku Departamentu Obrony w Waszyngtonie. Czwarty samolot pasażerski, również uprowadzony przez terrorystów, rozbił się w pobliżu miasta Pittsburgh (stan Pensylwania). Według oficjalnych danych w wyniku zamachów w Nowym Jorku zginęło 2749 osób, w Waszyngtonie – 189 osób, w Pensylwanii – 44 osoby.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Uzupełnienie „Wolnych Mediów”

Według wielu badaczy i specjalistów od budownictwa, wieże WTC nie zapadły się z powodu katastrofy lotniczej, lecz na skutek kontrolowanego wyburzenia. Możecie o tym przeczytać TUTAJ i TUTAJ.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o