FBI ujawniło nazwisko podejrzanego o ataki z 11 września

Opublikowano: 14.05.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 609

FBI nieumyślnie ujawniło tożsamość pracownika ambasady Arabii Saudyjskiej w Waszyngtonie, którego podejrzewa o udział w atakach terrorystycznych z 11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych, donosi portal „Yahoo News”.

We wrześniu ubiegłego roku gazeta „Wall Street Journal”, powołując się na dokument sądowy, poinformowała, że FBI przekazało rodzinom zabitych podczas zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku nazwisko podejrzanego saudyjskiego urzędnika. Nazwisko urzędnika zawarte było w raporcie z 2012 roku. Wtedy publikacja informowała, że ​​nazwisko urzędnika zostało przekazane prywatnie prawnikom rodzin, ale nie zostanie podane do wiadomości publicznej.

Raport z 2012 roku, jak zaznacza „Yahoo”, pierwotnie powstał wokół osoby Fahada al-Tumayri, pracownika resortu Arabii Saudyjskiej ds. Islamu i imama meczetu w Los Angeles. Drugą osobą w tym raporcie był Omar al-Bayumi, podejrzany o zorganizowanie ataków terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych 11 września. W raporcie mowa była również o innym człowieku, który „poinstruował” al-Tumayri i al-Bayumi, aby pomogli terrorystom, którzy porwali samoloty.

„Yahoo” zaznacza, że ​​„trzecią osobą” był saudyjski dyplomata, jego nazwisko stało się znane po złożeniu dokumentacji FBI przed sądem federalnym w zeszłym miesiącu. Wysoka stanowiskiem urzędniczka resortu Jill Sanborn odpowiedziała na pozew złożony przez rodziny ofiar zamachów z 11 września, które oskarżają władze Arabii Saudyjskiej o udział w atakach.

Portal wskazuje, że dokument FBI mówi o Mussaedzie Ahmedzie al-Jarrahu, pracowniku Ministerstwa Spraw Zagranicznych Arabii Saudyjskiej. Pracował on w ambasadzie Arabii Saudyjskiej w Waszyngtonie w latach 1999-2000. Po czym, według pracowników ambasady, pracował w ambasadach królestwa w Malezji i Maroku. Wszystkie informacje FBI na temat al-Jarraha i jego ewentualnego zaangażowania są tajne.

Rzecznik rodzin ofiar ataku terrorystycznego z 11 września Brett Eagleson oświadczył, że FBI próbuje w ten sposób „ukryć zaangażowanie Arabii Saudyjskiej”. Po tym, jak reporterzy „Yahoo News” zauważyli błąd, urzędnicy Departamentu Sprawiedliwości powiadomili sąd i usunęli oświadczenie z publicznego dostępu. Władze Arabii Saudyjskiej zaprzeczają jakimkolwiek powiązaniom z terrorystami.

Dwa samoloty pasażerskie porwane przez terrorystów 11 września 2001 roku uderzyły w bliźniacze wieże World Trade Center w Nowym Jorku, całkowicie je niszcząc. Kolejny samolot kontrolowany przez terrorystów uderzył w zachodnie skrzydło budynku Departamentu Obrony w Waszyngtonie. Czwarty samolot pasażerski, również uprowadzony przez terrorystów, rozbił się w pobliżu miasta Pittsburgh (stan Pensylwania). Według oficjalnych danych w wyniku zamachów w Nowym Jorku zginęło 2749 osób, w Waszyngtonie – 189 osób, w Pensylwanii – 44 osoby.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Uzupełnienie „Wolnych Mediów”

Według wielu badaczy i specjalistów od budownictwa, wieże WTC nie zapadły się z powodu katastrofy lotniczej, lecz na skutek kontrolowanego wyburzenia. Możecie o tym przeczytać TUTAJ i TUTAJ.


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.