33 pozwy za makabryczną fabrykę organów w USA

Opublikowano: 10.08.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 215

Firmie zajmującej się handlem narządami w Phoenix w Arizonie w USA wytoczono 33 procesy cywilne ze strony zszokowanych członków rodzin, którzy odkryli, że ciała ich bliskich zostały niewłaściwie wykorzystane lub sprzedane z zyskiem w latach 2007-2015.

Od tego czasu Biological Resource Center (Centrum Zasobów Biologicznych (BRC)) zostało zamknięte, ale jego właściciele i inni uwikłani w sprawę będą musieli odpowiedzieć na zarzuty w 11 sprawach, w tym o niewłaściwe traktowanie szczątków ciał, naruszenie umów i sprzedaż organów dla zysku wbrew życzeniom dawców. Co najgorsze, dochodzenia FBI ujawniły całkowite bezczeszczenie ludzkich ciał i narządów w BRC.

W proces jest zaangażowanych osiem rodzin, zaledwie garstka jeśli spojrzeć na ponad 5000 zwłok zebranych od dawców w ciągu dekady. Dochodzenie przeprowadzone przez Reutersa mówi o tym, jak FBI zrobiło nalot na budynek BRC o powierzchni 9000 stóp kwadratowych w pobliżu lotniska Phoenix, gdzie znaleziono 10 ton zamrożonych w całości lub pociętych na kawałki ciał, w tym 281 głów, 241 ramion, 337 nóg i 97 rdzeni kręgowych i chłodnie wypełnione męskimi „narządami reprodukcyjnymi” jak nazywały je starannie przechowywane dokumenty firmy. Według prasy znaleziono także wiele zachowanych płodów.

Przez lata sprzedano po dochodowych cenach około 20 000 części ciał nabywcom, począwszy od szpitali, ośrodków szkolenia chirurgicznego i przemysłu kosmetycznego po armię, która wykorzystywała je w niszczycielskich eksperymentach, mimo że BRC obiecał rodzinom zmarłych, iż do tego nie dojdzie. Wojsko przestało kupować organy od BRC gdy usłyszało o nalocie w 2014 r., wyjaśnił Reuters.

Jeden z agentów FBI, który uczestniczył w nalocie w 2014 r., ma od tego czasu zespół stresu pourazowego. Zdiagnozowano go u niego z powodu makabrycznych odkryć dokonanych w BRC. Szczególnie makabryczny był duży męski tors, którego głowa została odcięta i zastąpiona przez małą kobiecą głowę – prawdopodobnie ekstremalny pokaz czarnego humoru ze strony pracowników firmy, którzy nauczyli się tam osobliwego handlu.

Źródło oryginalne: LifeSiteNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o