FBI aresztowało jednego ze swoich informatorów

Opublikowano: 25.03.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

“TechDirt” od kilku lat opisuje, jak FBI aresztuje pod zarzutem „terroryzmu” ludzi, którzy w rzeczywistości zawinili głównie łatwowiernością i naiwnością, dając się zwerbować tajnym agentom i informatorom FBI do udziału w sfingowanych spiskach.

Te tak zwane „własne spiski” stanowią ogromną część tego, czym się FBI obecnie zajmuje. Co jeszcze śmieszniejsze, sądy (w większości) wspierają te działania, twierdząc, że jeśli oskarżony wyraził pewne wsparcie dla grupy terrorystycznej lub terrorystów, to nie powinien być uznawany za ofiarę prowokacji.

Wciąż jesteśmy świadkami zdarzeń, w których FBI organizuje nie tylko większość spisku, ale również wciąga wybranych ludzi do udziału w nich, mimo ich wyraźnej niechęci. Im więcej dowiadujemy się o tych sprawach, tym bardziej to wszystko wydaje się niedorzeczne.

W najnowszym przykładzie tego typu działań – aresztowaniu Ericka Hendricksa za rzekome próby werbowania ludzi do przeprowadzania ataków w imieniu ISIS – doszło do czegoś iście pokręconego. Hendricks twierdzi, że nie ma pojęcia, dlaczego został aresztowany, ponieważ od wielu lat jest informatorem FBI pomagającym mu znajdować innych naiwniaków w celu wciągania ich w własne spiski FBI.

Czy to możliwe, że FBI straciło kontakt ze swoim informatorem i potem „przyłapało” go na udziale w jednym ze spisków, o którym myślał on, że pomaga FBI odszukać potencjalnych terrorystów? Być może Hendricks zmyśla to wszystko. Nie zmienia to jednak faktu, że sieć informatorów FBI jest zdezorientowana. Tak czy inaczej, jeśli Hendricks naprawdę był informatorem, to w „spiskach”, w które był zaangażowany, mogli uczestniczyć także inni poufni informatorzy i tajni agenci.

To brzmi jak scenariusz jakiejś zwariowanej komedii, ale wracając do realnego świata, to posunięcie jest bardzo głupie. Pokazuje idiotyzm tych prowokacji FBI mających na celu łapanie potencjalnych terrorystów, ponieważ te działania w żaden sposób nie zabezpieczają ludzi przed prawdziwymi atakami.

Zamiast prawdziwych działań zapobiegawczych FBI wmanipulowuje naiwnych ludzi w robienie głupich rzeczy, by móc potem pojawić się w nagłówkach gazet, mówiąc, że „ochroniło nas” przed atakami, które w rzeczywistości zostały zmyślone.

Tłumaczenie: A303
Źródło oryginalne: TechDirt.com
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o