Fatalna sytuacja mieszkaniowa w Polsce

Opublikowano: 11.09.2016 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1220

Według badań Eurostatu Polska należy do grona krajów borykających się z przeludnieniem mieszkań własnościowych. Według raportu europejskiej instytucji na Polaka przypada zaledwie średnio 1 pokój. Dla porównania średnia dla krajów Unii Europejskiej wynosi dziś 1,5 pokoju na osobę. Zbliżona tendencja panuje między innymi w Bułgarii i Słowacji, w krajach też przypada średnio jeden pokój na mieszkańca. We wspomnianym zestawieniu za nami znalazły się między innymi Rumunia i Serbia (po 0,9 pokoju na mieszkańca), jak również Macedonia (0,8 pokoju na osobę).

Poniżej standardów UE znalazły się takie kraje, jak: Czechy, Łotwa, Grecja, Włochy, Chorwacja, Węgry, Litwa, aczkolwiek ze średnią niewiele poniżej 1,5 pokoju na mieszkańca ich sytuacja mieszkaniowa jest i tak lepsza niż Polaków. Eurostat zauważył, że najlepsze warunki mieszkaniowe występują w Belgii, w której średnio przypada 2,4 pokoju na osobę. Całkiem dobre pod tym względem warunki występują też na Cyprze, w Szwajcarii i Finlandii – po 2 pokoje. Powyżej średniej mają też: Norwegia, Wielka Brytania, Holandia, Malta, Luksemburg, Hiszpania, Irlandia, Niemcy, Francja, Dania, Szwecja, Portugalia, Austria, Estonia oraz Islandia i Słowenia.

Warto też zauważyć, że w ramach polityki społecznej rekomenduje się by osoby samotne jak również małżeństwa bez dzieci dysponowały mieszkaniami dwupokojowymi. Gdy pojawi się w związku dziecko mieszkanie należałoby zmienić na trzypokojowe, zaś rodzina z trójką dzieci powinna dysponować lokalem z pięcioma pokojami. W tym zestawieniu nie sposób więc zauważyć, że co wydaje się nieosiągalne dla Polaków żyjących w zatłoczonych mieszkaniach stanowi standard dla innych krajów europejskich.

Na podstawie: PAP
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.