Fascynujące znalezisko na pustyni Daszt-e Lut

Opublikowano: 26.02.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 559

Irańscy naukowcy podczas prac geologicznych na pustyni odkryli nietypowe znalezisko w postaci dużej liczby fragmentów pozaziemskiej materii, która w swojej strukturze jest podobna do meteorytów.

Wiek odkrytych obiektów jest szacowany przez badaczy na sięgający około 4,5 miliardów lat. Liczba ta odpowiada początkom formowania się oraz ewolucji Układu Słonecznego. Naukowcy twierdzą również, że znalezione fragmenty są doskonale zachowane dzięki suchym warunkom pustynnym.

Imponujący pozostaje również fakt, że całkowita waga unikalnych znalezisk wyniosła ponad 13 ton. Wszystkie fragmenty zostały już wysłane do dokładnego zbadania. Według geologów, mogą stanowić część strumienia meteorytów, który przenika Układ Słoneczny.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Earth-Chronicles.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.