Farmaceutyczny kartel jest zbyt silny, aby upaść

Istnieje kilka powodów, dzięki którym medyczny i farmaceutyczny kartel jest „zbyt silny, aby upaść”. To przede wszystkim ogromna ilość pieniędzy do stracenia, ale także cel, którym zdaniem krytyków jest „kontrolowanie zdrowia i liczebności populacji”. Czy tak jest naprawdę?

Dr Barbara Starfield, szanowany ekspert zdrowia publicznego, przez wiele lat pracowała w Johns Hopkins School of Public Health. W swoim artykule „Czy amerykańskie zdrowie jest najlepszy na świecie?” zauważa, że system medyczny w USA zabija średnio 119 000 ludzi rocznie w wyniku złego traktowania w szpitalach. Pozostałe 106 000 osób umiera z powodu zatwierdzonej listy leków przez FDA.

FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) musi zaakceptować każdy lek, jako „bezpieczny i skuteczny” przed dopuszczeniem go do publicznego użytku. Agencja nie ponosi jednak żadnej winy ani odpowiedzialności za własne działania, a mimo to przyznaje, że podane wcześniej „statystyki zgonów są dokładne”. FDA to na chwilę obecną jedyna „brama”, która pozwala legalnie sprzedawać lek w USA i zalecać go przez lekarza.

Strona internetowa FDA stwierdza, że „istnieją 2 miliony poważnych działań niepożądanych leków, które są obecnie dostępne na amerykańskim rynku”. Gdy agencja mówi o „poważnych” skutkach, nie ma na myśli bólu głowy, lekkich zawrotów głowy, czy czasowych nudności. „Poważne” oznacza udar, zawał serca, uszkodzenia neurologiczne, a nawet śmierć… Dlaczego zatem godzi się na ich udostępnianie?

Motorem działań jest oczywiście zysk. Bez swojego „udziału w torcie” nie pozostają także główne media, które na swój sposób chronią i podtrzymują korporacyjny system oraz jego zastane mechanizmy. Przykładem mogą być liczne reklamy farmaceutyków, które generują zyski czołowych gazet i sieci telewizyjnych. To nieformalna zmowa, która ma na celu ochronę dotychczasowego medycznego systemu.

Autor: Victor Orwellsky
Na podstawie: zengardner, whatreallyhappened, activistpost
Źródło: Kod Władzy