Fałszywe konta „lekarzy” szerzyły covidową propagandę

Opublikowano: 27.01.2022 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2458

To, co wielu krytycznych obserwatorów podejrzewało od dłuższego czasu, zostało teraz ujawnione. Niemiecki naukowiec Stefan Homburg odkrył, że za dziesiątkami profili w mediach społecznościowych na „Twitterze” i na „Facebooku”, prowadzonych przez rzekomych lekarzy, kryją się wyspecjalizowane agencje medialne, które prowadzą ukierunkowaną dezinformację i propagandę.

Kilku tak zwanych „influencerów” działa głównie na „Twitterze”, każdy z dziesiątkami tysięcy obserwujących. W tym domniemani ratownicy medyczni, anestezjolodzy, lekarze intensywnej terapii i chirurdzy – wszyscy bez prawdziwych imion i twarzy na zdjęciach profilowych! Jeden z najbardziej znanych („Narcosedoc”) miał na swoim profilu link do rzekomo osobistego bloga na stronie „DocCheck”, który sprawdzili hakerzy.

Odnaleźli w jego blogu lukę w zabezpieczeniach, dzięki której dowiedzieli się, że publikują na nim była zastępca redaktora naczelnego „DocCheck” Mira Knauf, psycholog kliniczny Henna Schulz i anglojęzyczna specjalistka Mijou Zimmermann. Wszystkie wymienione kobiety posiadają konta na platformie „DocCheck”.

Ta strona społecznościowa rzekomo tworzy „największą społeczność lekarzy w Europie”. Jeśli spojrzeć na stojącą za nią agencję i jej sponsorów, szybko staje się jasne, czyja „pieśń jest tutaj śpiewana”. Wszyscy są dobrze znanymi gigantami farmaceutycznymi, począwszy od firmy Pfizer.

Teraz jest już oczywiste, że całe zespoły kampanii, wraz z płatnymi „armiami trolli” na różnych platformach społecznościowych, prowadzą propagandę, mowę nienawiści i kłamstwa w służbie reżimu covidowego.

Po ujawnieniu skandalu wszystkie konta rzekomych medyków tworzących „fałszywe oddolne inicjatywy” zmieniły statusy na „prywatne”.

Źródło oryginalne: Unser-MittelEuropa.com
Źródło polskie: LegaArtis.pl
Korekta: WolneMedia.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.