Fałszywe informacje włoskiej telewizji o wizycie papieża w Iraku

Opublikowano: 07.03.2021 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1995

Wiadomości o wizycie papieża w Iraku i programy telewizyjne przeplatają się z „ważnymi” informacjami o festiwalu w San Remo i kronikami pandemii.

W programach telewizyjnych panorama miejsc usiana jest obrazami zniszczonych miast, zrujnowanymi budynkami, gruzami i wszystkimi śladami kraju, który przeżył lata wojny, okupacji i terroryzmu. To podczas gdy we włoskich relacjach telewizyjnych mówią o wizycie papieża w kraju „dręczonym przez terroryzm” i „zagrożonym przez ISIS”.

W uproszczonej narracji korespondentów telewizyjnych wydaje się, że jedynym problemem, przez który przeszedł Irak, była wojna z ISIS, podczas gdy nie ma nawet wzmianki o amerykańskiej agresji wojennej, która miała miejsce w 2003 roku (pod pretekstem nieistniejących „broni masowego rażenia”) i zakończyła się w 2011 roku, a amerykańska okupacja tego kraju trwa nieprzerwanie przez około 18 lat.

Około 800 000 ofiar śmiertelnych (głównie cywilów), które były konsekwencją tej wojny, której pragnęła elita władzy w Waszyngtonie, oraz ogromnych zniszczeń spowodowanych konfliktem, który wyciął iracką klasę rządzącą, infrastrukturę i system szkolnictwa, jest całkowicie ukrywanych. Wszystko absolutnie przemilczane jako przeszłość do ukrycia, być może po to, aby nie sprawić przykrości „panom dyskursu”, tym, którzy zawsze dbają o „prawa człowieka”.

Zapomniano, że Irak przed wojną był krajem, który podążał drogą modernizacji i postępu z wydajnym systemem szkolnym, z rosnącym poziomem dobrobytu ludności, przy braku konfliktów religijnych i terroryzmu, o czym świadczyła obecność przedstawicieli różnych religii w rządzie Bagdadu (przypomnijmy choćby chrześcijanina Tāreqa ʿAzīzia, ministra spraw zagranicznych ) Terroryzm, konflikty etniczne i plemienne między różnymi społecznościami, sunnitami, szyitami, Kurdami, Jazydami, chrześcijanami, Asyryjczykami rozpoczęły się później, po wojnie i były podsycane z zewnątrz przez mocarstwa zainteresowane rozbiciem kraju: Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Izrael i Arabię ​​Saudyjską.

O tym wszystkim nie ma nawet wzmianki w raportach RAI i telewizjach reżimu atlantyckiego, które być może czekają, aby powiedzieć, że wina wszystkiego leży po stronie Iranu, Rosji i Syrii, które sprzeciwiają się eksportowi „amerykańskiej demokracji”.

Służby starają się także ukryć fakt, że Papież spotykał się nie tylko z władzami Bagdadu i przywódcami religijnymi kraju (głównie szyitami), ale także z siłami oporu, milicją Mobilizacji Ludowej (proirańskiej), że nienawidzą Stanów Zjednoczonych i czasami ich bombardują, ponieważ są wrogo nastawieni do obecności wojsk amerykańskich.
Są to te same siły, które broniły lokalnych społeczności chrześcijańskich w przeszłości, kiedy były oblegane przez ISIS, które było uzbrojone i wspierane przez regionalne potęgi (Arabię ​​Saudyjską i Katar) oraz amerykańskie służby wywiadowcze, zgodnie z odtajnionymi raportami Pentagonu i rewelacjami Clintona i innych członków rządu Waszyngtonu.

Papież spotkał się w szczególności z przywódcą ruchu ludowego oporu, Husseinem Al-Asadim, który przypomniał, że ofiary Soleimaniego i inżyniera Al-Muhandisa (zamordowanego przez USA) doprowadziły do ​​historycznej wizyty Papieża.

Sam Al-Asadi powiedział papieżowi Franciszkowi, że Irak to kraj, który został skąpany we krwi tysięcy męczenników sił ludowych i ich głównych braci oporu, zwłaszcza przywódców Kassema Soleimaniego i Abu Mahdi Al-Muhandisa, którzy walczyli w obronie miejsc świętych oraz chrześcijańskiej i islamskiej obecności w kraju. Jednak korespondenci RAI i włoskiej telewizji nie informują o tym.

Autorstwo: Luciano Lago
Tłumaczenie: Jarosław Ruszkiewicz
Źródło oryginalne: ControInformazione.info
Źródło polskie: Niepodległy.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.