Fale wyrzuciły rybę, która zwiastuje trzęsienie ziemi

Opublikowano: 13.03.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 447

Rzadka ryba strojnikokształtna, zwana wstęgorzem królewskim, została wyrzucona na plażę na Filipinach. Jej pojawienie się zaniepokoiło mieszkańców i wzbudziło obawy o zbliżającą się katastrofę.

https://www.youtube.com/watch?v=bfikQRIF_T0

To pięciometrowe stworzenie zostało odkryte przypadkowo przez mieszkańców w okolicach Surigao del Norte na Filipinach 3 marca 2020 roku. Miejscowi przetransportowali gigantyczne stworzenie morskie z plaży Punta do morskiej stacji badawczej w Tinago (Malimono), aby je ratować, ale niestety akcja zakończyła się niepowodzeniem.

Miejscowi uważają, że śmierć zwierzęcia jest znakiem zbliżającego się trzęsienia ziemi, ale lokalne władze dementują tą teorię. Regalecidae są znane w japońskim folklorze jako Posłańcy Morskiego Pałacu Boga. Zjawisko to zwiastuje trzęsienia ziemi bo wstęgorze często wypływają z głębin akurat przed silnymi wstrząsami sejsmicznymi. Biolodzy morscy podejrzewają, że wypłaszają je infradźwięki wydawane przez uskok szykujący się do wstrząsu.

Warto przypomnieć, że od grudnia 2009 r. do marca 2010 r. w wodach przybrzeżnych i na plażach Japonii obserwowano pojawienie się niezwykłej liczby tych ryb morskich. Ostatecznie wielkie trzęsienie ziemi wystąpiło tam około rok później.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.