Fakty o zaraźliwości tzw. wariantu Delta

Opublikowano: 06.07.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1685

Public Health England (PHE) to agencja rządowa w Wielkiej Brytanii ds. zdrowia publicznego. Agencja ta publikuje tzw. „technical briefings”. Są to okresowe raporty publikowane od wybuchu tzw. „pandemii” dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS Cov-2. Ostatni raport ma numer 17. Znajdują się w nim m.in. informacje na temat zaraźliwości wariantów wirusa, w tym „wariantu Delta”, czyli indyjskiego.

Najważniejsze informacje o zaraźliwości „wariantu Delta”:

– wtórny współczynnik zaraźliwości tzw. SAR (secondary attack rate) wynosi 10,7%;

– w raporcie nr 14 z dnia 3 czerwca wynosił on 12,4%, czyli spadek zaraźliwości wariantu delta w zaledwie 3 tygodnie wyniósł ok 13%.

Co to jest SAR? Np. jeśli rodzina, zamieszkująca wspólnie liczy np. 11 osób i jedna osoba z rodziny się zaraziła i od niej wtórnie też jedna, to SAR = 1/(11-1), czyli 10%.
Przykładowo dla odry SAR wynosi ok. 70%, a dla rinowirusów odpowiedzialnych za przeziębienia ok. 57%.

Porównanie SAR wariantów Alfa (wcześniej nazywanego brytyjskim) i Delta, i procenta tzw. „wyszczepienia” grupy 60+ szczególnie narażonej zarażeniem koronawirusem w Wielkiej Brytanii:

1. W 2020 roku na terenie Wielkiej Brytanii zarażał tzw. „wariant Alpha” (brytyjski) wirusa SARS-CoV-2. SAR wariantu Alfa w czerwcu 2020 wynosił ok. 14,6%, czyli był o ok. 40% bardziej zaraźliwy od „wariantu Delta”

2. Liczba zarażeń wirusem w czerwcu 2020 w Wielkiej Brytanii wynosiła ok. 600 osób dziennie. Obecnie liczba zarażeń wynosi ok. 17 000 osób dziennie, czyli blisko 30 razy tyle co w czerwcu 2020 roku.

3. W czerwcu 2020 procent tzw. „wyszczepienia” grupy 60+ dwoma dawkami wynosił 0%. Obecnie to ok. 95%.

Naukowcy brytyjscy do obecnej chwili nie wyjaśnili, dlaczego w czerwcu 2020 roku, choć panował wariant Alfa, o ok. 40% bardziej zaraźliwy niż Delta zarażało się dziennie zaledwie 600 osób, a nie 17 000 jak obecnie, i czy tzw „wyszczepienie” ok. 95% osób 60+ może mieć związek z tak gwałtownym wzrostem liczby zarażeń.

Opracowanie: statystyk
Na podstawie: Assets.publishing.service.gov.uk [1] [2]
Źródło: NEon24.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 13, średnia ocena: 4,46 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
beth
Użytkownik
beth

tymczasem za wielką wodą jak donosi Georgina Orwell PL wychodzą nieprawomyślne informacje, ale o ty poniżej

https://www.bitchute.com/video/fD6V8QhJEkVx/