Większość „sprawdzaczy faktów” to niewykwalifikowani amatorzy

Opublikowano: 08.07.2022 | Kategorie: Media, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1916

„Fact-checkers” to grupa osób i stron internetowych zajmujących się weryfikowaniem publikowanych w mediach treści. Redaktor naczelna „PolitiFact”, Angie Drobnic Holan, napisała: „Jako międzynarodowa sieć organizacji weryfikujących fakty monitorujemy rozpowszechnianie kłamstw w Internecie — i każdego dnia widzimy, że »YouTube« jest jednym z głównych kanałów dezinformacji online na całym świecie. Jest to poważny problem naszej globalnej społeczności weryfikującej fakty”.

Przemawiając na konferencji, Holan skarżyła się, że grupy „sprawdzające fakty” muszą walczyć o atencję, ponieważ ich treści są głęboko niepopularne na platformach takich jak „YouTube”. „YouTube” nie wydaje się pozyskiwać dokładnych, wiarygodnych informacji w swoich algorytmach. Myślę, że większość organizacji informacyjnych jest bardzo sfrustrowana waszą platformą. Innymi słowy: nikogo nie obchodzą nudne, „polit-poprawne” treści publikowane przez podejrzane grupy „fact checkers”, dlatego ich bardziej udana konkurencja powinna być cenzurowana.

Brandon Feldman z „YouTube” odpowiedział na skargi redaktor „PolitFact”, zapewniając, że „YouTube” robi wszystko, co w jego mocy, aby podnieść „autorytatywne źródła”. W „YouTube” wyniesienie „autorytatywnego źródła” oznacza, że ​​materiały pochodzące z określonych źródeł pojawiają się na górze wyników wyszukiwania. Obojętnie od ich popularności. Odmienne od „mainstreamu” narracje są ukryte głęboko na liście, jeśli w ogóle się pojawiają. Bywa, że nawet po wpisaniu dokładnego tytułu filmu prezentującego odmienne podejście do „mainsteamowego”, wyświetlą się nam treści krytykujące to odmienne podejście (jako np. „teorie spiskowe”). Jednak według grup „sprawdzających fakty” ta sztuczna przewaga wciąż nie wystarcza.

Współzałożyciel jednej z wiodących na świecie organizacji zajmujących się sprawdzaniem faktów, która przedstawia się jako najwyższy autorytet, w zakresie którego można ufać źródłom informacji, powiedział światu, że historia laptopa Huntera Bidena była „mistyfikacją”. Dla przypomnienia, historia laptopów jest teraz całkowicie potwierdzona.

Wyciek z laboratorium w Wuhan, teoria zaakceptowana przez szefa Światowej Organizacji Zdrowia, również został kiedyś uznany przez „kontrolerów prawdy” za „teorię spiskową”.

Dziennikarz Baxter Dimitrij pisze, że „sprawdzający fakty” to w większości niewykwalifikowani amatorzy, którzy nie posiadają uprawnień dziennikarzy lub śledczych. Dyrektor generalny Snopes, David Mikkelson, zatrudnił swoją „nową żonę”, prostytutkę z Los Angeles, do pracy w witrynie „sprawdzającej fakty”. Pozostali współtwórcy to blogerzy i liberalni aktywiści. Główna „weryfikator faktów”, Kim LaCapria, przyznała nawet, że regularnie „sprawdza fakty”, gdy jest naćpana.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: YourNews.com, DailyMail.co.uk
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.