„Facebook” zbanował nas za zdjęcie US Army z flagą SS

Opublikowano: 25.02.2021 | Kategorie: Publikacje WM, Świat komputerów, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1212

Aktualizacja z godz. 14:28: Aktualnie wygląda na to, że znów mogę publikować na FB, ale nie otrzymałem z FB żadnego pisma zawiadamiającego o odblokowaniu opcji pisania i komentowania. Więc nie wiem, czy zdjęli bana bo się odwołałem i zorientowali się ze swojej wpadki, czy jakiś mechanizm blokujący nas im nie zadziałał jak należy (czasami długo im się aktualizują pliki tymczasowe na serwerze). W każdym razie dodałem wpis, że mnie zbanowali i opublikował się. Rano publikacje miałem zablokowane.

„Facebook” zbanował na 30 dni profil „Wolnych Mediów” za publikację 7 grudnia 2019 r. zdjęcia żołnierzy US Army pozujących z flagą USA i z symbolem nazistowskiej SS. Według „Facebooka” publikując to autentyczne zdjęcie, nie będące fake newsem, rzekomo wspieramy organizację terrorystyczną mimo, że ilustrowało wpis krytykujący zgłoszenie NATO do pokojowej nagrody Nobla. Zdjęcie było dowodem, że NATO nie zasługuje na tę nagrodę. Artykuł można poczytać tutaj.

Według „Facebooka” wynika wynika więc, że albo krytykowanie NATO jest równoznaczne z promowaniem organizacji terrorystycznej, albo „Facebook” uważa Armię USA za organizację terrorystyczną, skoro nie spodobało mu się zdjęcie z amerykańskimi żołnierzami.

Odwołałem się, ale najprawdopodobniej „Facebook” to oleje z powodu braku weryfikatorów. To kolejny atak na nasz portal po całkowitym obcięciu nam zasięgów do zera za krytykę Billa i Melindy Gatesów oraz rozpowszechnianie alternatywnych poglądów m.in. lekarzy nt. „pandemii koronawirusa”.

Zdjęcie wykonane przez żołnierzy USA istnieje na „Facebooku” od 7 grudnia 2019 r., więc to raczej nie problem z algorytmem, który już dawno by je wyłapał, ale z pracownikiem-idiotą lub świadomym szukaniem haka, który pozwoli prześladować nasz portal. Wiadomo, że wszelkie sankcje się sumują i z czasem będą podstawą do trwałego bana).

Nasza obecność na FB wynika aktualnie tylko z szacunku dla kilkuset osób, które zaglądają na nasz profil. Czytelników szukających alternatywy dla „Facebooka” zapraszamy na nasz profil na Minds.com.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 4,13 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Piron
Użytkownik
Piron

Skoro zdjęcie zamieszczono na FB ponad rok temu, to moim zdaniem jest to ewidentnie celowy atak na WM (choć 2 lata temu miałem przykład durnego algorytmu Googla, który wymusił na mnie zmianę hasła do skrzynki e-mailowej tylko dla tego że się do niej
bezbłędnie logowałem kilkanaście razy w ciągu kilku dni, jednak wykonywałem tą czynność na kilku różnych urządzeniach)

MarcinL
Użytkownik
MarcinL

nie ma co szukać teorii spiskowych, prawdopodobnie weszła jakaś aktualizacja do algorytmu, albo w formie kodu albo nowych symboli
Nie ma się też co obrażać za nadto, jakoś przecież musza szukać tych nazistow co by najchętniej wszystkich zabili i im grupy banować
Proponuje być bardziej świadomym jak to wszystko działa i kontrowersyjnych rzeczy nie wrzucać bezpośrednio na fb tylko dodawać odnośniki do strony

xc1256
Użytkownik
xc1256

Ja nie rozumiem, czym tutaj się przejmować. Chciałbym aby wszyscy odeszli od pejsbuka, nigdy tam nie miałem konta i mieć nie będę. Wolę realne spotkania a nie fotki.