Facebook zablokował Trumpa na 2 lata lub dłużej

Opublikowano: 05.06.2021 | Kategorie: Polityka, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1731

Facebook ogłosił, że blokada kont byłego prezydenta USA Donalda Trumpa nie będzie trwała w nieskończoność, ale zostanie ograniczona do dwóch lat, począwszy od 7 stycznia 2021 roku.

„Biorąc pod uwagę powagę okoliczności, które doprowadziły do zablokowania kont (Trumpa – red.), uważamy, że jego działania były poważnym naruszeniem naszych zasad, które wymaga zastosowania najwyższej kary dozwolonej w ramach nowych protokołów egzekucyjnych. Zawieszamy jego konta na dwa lata, licząc od daty wstępnego zawieszenia 7 stycznia tego roku” – podała spółka w oświadczeniu.

Facebook zapowiedział, że blokada kont Trumpa po dwóch latach może zostać przedłużona, jeśli eksperci dostrzegą „poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego”. „Kiedy zawieszenie zostanie ostatecznie zniesione, będzie ścisła lista sankcji, które zostaną nałożone, jeśli Trump popełni kolejne naruszenia, aż do trwałego usunięcia jego stron i kont włącznie” – napisano w oświadczeniu.

Twitch, Twitter, Facebook i Instagram wcześniej zablokowały konta Trumpa na różne okresy czasu z powodu jego oświadczeń o zamieszkach z dnia 6 stycznia w Waszyngtonie. Powodem były nagranie wideo i wiadomości tekstowe do protestujących, którzy zajęli budynek Kapitolu w Waszyngtonie. Wzywając ich z jednej strony do pokojowego zachowania i powrotu do domu, Trump nazwał ich patriotami i ogłosił oszustwo wyborcze.

Rzecznik Twittera oświadczył, że serwis nie zapewni Donaldowi Trumpowi dostępu do swojej platformy, nawet jeśli były prezydent miałby ponownie kandydować lub wygrać w następnych wyborach prezydenckich.

W reakcji na te działania były prezydent USA uruchomił w maju własną platformę komunikacyjną (krytycy twierdzą, że to zwykły blog – przypis WM) „From the Desk of Donald J. Trump”, na której wita użytkowników hasłami: „W czasach milczenia i kłamstw rodzi się zwiastun wolności oraz Wierzymy w uczynienie Ameryki znowu wielką. Dołącz do nas!”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BANDZIORkaq 05.06.2021 14:21

    Straszył, straszył i zrobił kupę. A o rewelacjach ,które dziać się miały , o ujawnianiu spisków coś nie słychać…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.