„Facebook” zablokował profil Radia Maryja

Opublikowano: 03.12.2022 | Kategorie: Media, Świat komputerów, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2798

Od czwartku administratorzy strony Radia Maryja na „Facebooku” nie mogą opublikować treści. Do tej pory portal nie podał przyczyn zablokowania profilu. Do zdarzenia doszło przeddzień 31. rocznicy założenia rozgłośni, co dodaje jeszcze większej kontrowersji.

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz wiele innych stowarzyszeń potępia takie działania administracji Facebooka. Dyrektor stowarzyszenia dziennikarzy dr Jolanta Hajdasz zwróciła uwagę na ten bezprawny i nieuzasadniony akt cenzury.

„To jest niezgodne z przepisami polskimi, unijnymi, niezgodne z zasadą wolności słowa ani z jakąkolwiek zasadą, na podstawie której powstały media społecznościowe, jak m.in. Facebook. One nadużywają swojej pozycji regularnie. Radio Maryja jest podmiotem działającym od wielu lat w przestrzeni publicznej, który transparentnie publikuje wszystko, podpisując imieniem i nazwiskiem swoich przełożonych, redaktorów, bardzo często dziennikarzy, więc nie ma mowy o żadnym niebraniu odpowiedzialności za swoje publikacje. Wszystkie publikacje są świadome, więc jakim prawem Facebook cokolwiek cenzuruje? To są działania, które nigdy nie powinny mieć miejsca” – powiedziała dr Jolanta Hajdasz.

Czytaj więcej: Dodatek energetyczny – od kiedy można składać wnioski?
Cenzura w mediach społecznościowych

To nie pierwszy raz, kiedy dochodzi do ograniczania wolności słowa w mediach społecznościowych Radia Maryja. Rozgłośnia jest blokowana za to, że mówi prawdę m.in. na temat małżeństwa i rodziny, broni dzieci nienarodzonych, a tym samym sprzeciwia się deprawacji, jakiej dopuszcza się lobby LGBT i proaborcyjne. Lewicowi działacze i politycy zgłaszają tego typu treści, aby je zablokować.

Według wielu ekspertów w ten sposób naruszają oni wolność wypowiedzi i wyrażania poglądów innych niż te lewicowo-liberalne.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Kiedy ABW zablokowała portal „Wolne Media”, Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich nie wydało na ten temat żadnego komunikatu, o wyrażeniu oburzenia nie wspominając. Jak widać, organizację tę interesują wyłącznie interesy mediów mainstreamowych. Radio Maryja również było o ocenzurowaniu naszego portalu zawiadomione i o tym nie poinformowało.

14

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.